Akcja charytatywno?ekologiczna ?Zakrętki.info? polega na zbieraniu plastikowych zakrętek z produktów kosmetycznych, chemicznych i przemysłowych posiadających oznaczenie PP, PE lub ?trójkącik ze strzałek?. Zebrane zakrętki trafiają do firm recyklingowych, które za skup surowca wpłacają określony ekwiwalent pieniężny na subkonto niepełnosprawnego dziecka w Organizacjach Pożytku Publicznego. Akcja ma na celu pomoc niepełnosprawnym dzieciom.

W ostatnim czasie dzięki działaniom oraz zaangażowaniu wszystkich osób, które uczestniczą w programie charytatywno-ekologicznym „Zakrętki.info – pomagamy nie tylko przyrodzie…”, udało się przekazać pieniądze w kwocie 3 000 złotych na rehabilitację Rafała Owczarka, który uległ bardzo poważnemu wypadkowi. Udało się również zgromadzić fundusze (6 700 złotych) na zakup specjalistycznego wózka inwalidzkiego, dla 11-letniej Pauliny Wójcik, która cierpi na schorzenie związane z uszkodzeniem układu nerwowego i móżdżku – Zespół Móżdżkowy.

Program Zakrętki.info” to ludzie, którzy bezinteresownie chcą pomagać innym. Dlatego organizatorów cieszy niezmiernie, że sieć koordynatorów oraz osób, które wspierają akcję z każdą chwilą powiększa się. Na dzień dzisiejszy opanowaliśmy już niemal całą Polskę. Wciąż poszukiwani są ludzie pozytywnie zakręceni.

We wrześniu rozpoczęła się kampania promującą nowoczesny wolontariat. „Na nas NIE musisz głosować” to akcja, której założeniem jest promocja wolontariatu z wykorzystaniem wizerunku naszych wolontariuszy. Chcą oni pokazać, że ich bezinteresowne działanie przynosi efekty.

Dodatowo organizatorzy akcji Zakretki.info wzięli udział w imprezie propagującej proekologiczne zachowania. Od 12-18 września w Centrum Artystycznym Sztukarnia miała miejsce I edycja „Art’cyklingu” – festiwalu ze śMietną sztuką. Była to impreza mająca na celu rozpowszechnianie wiedzy na temat artystycznych technik przywracania życia tworzywom pochodzącym z recyclingu. Można było zaznajomić się z m.in. tajnikami wyplatania biżuterii, toreb oraz koszy z makulatury, ponadto jak tworzyć abażury i oryginalne damskie torebki z banerów reklamowych. I wiele innych nietuzinkowych atrakcji. Podczas imprezy trwała charytatywna zbiórka zakrętek, która wsparła działania akcji „Zakrętki.info”, na rzecz osób niepełnosprawnych.

By wypromować projekt zorganizowany został "Zakręcony koncert na koniec wakacji". Podczas imprezy można było wrzucać zakrętki, do specjalnie na ten dzień przygotowanego pojemnika który, zapełnił się w zawrotnym tempie. Satysfakcja z wyniku zbiórki jest tym większa, gdyż jest to jedna z pierwszych tego typu inicjatyw, podczas trwania akcji charytatywno-ekologicznej "Zakrętki.info-pomagamy nie tylko przyrodzie…". Koncert jest doskonałym przykładem, że pomagając innym można się również świetnie bawić.

W zeszłym roku akcja została poszerzona o nowe działania: pojemników po tuszach/kartridżach oraz tonerach. W zależności czy są to pojemniki oryginalne, czy nieoryginalne można otrzymać za nie  od kilku groszy, do nawet kilkudziesięciu złotych za sztukę. Zbierane mogą być wszystkie dostępne na rynku tusze/kartridże i tonery. Istotne jest aby pojemniki nie były pokryte rdzą czy korozją, nie mogą być też uszkodzone. Pieniądze uzyskane w ten sposób, w całości przekazywane są na dofinansowanie leczenia lub zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnego dziecka.

Ponadto regularnie organizowane są Dni Otwarte programu „Zakrętki.info” podczas, których przybliżane są zagadnienia związane z funkcjonowaniem akcji, informuje gdzie znajdują się punkty zbiórek oraz jak zostać koordynatorem lub wolontariuszem lub, jak zgłosić niepełnosprawne dziecko. Każdy kto zdecyduje się na przyjście na Dni Otwarte będzie mógł poznać bliżej osoby, które związane są z akcją, a także przyjrzeć się ich pracy.

Zebrane zakrętki trafiają do firm recyklingowych, które za skup surowca wpłacają określony ekwiwalent pieniężny na subkonto niepełnosprawnego dziecka w OPP. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię