Fundacja Ekologiczna ARKA organizuje w czerwcu 2011 roku II Ogólnopolski Dzień Recyklingu. Celem tej kampanii jest prowadzenie lokalnych działań, realizowanych głównie przez młodzież szkolną, w zakresie właściwego zagospodarowania i segregacji odpadów.

W naszym kraju zaledwie ok. 5 procent śmieci jest segregowanych i ponownie przetwarzanych, ogromne ilości trafiają na wysypiska, gdzie bezpowrotnie marnują się cenne surowce wtórne. Bardzo poważnym problemem jest nielegalne wyrzucanie odpadów do przydrożnych rowów i lasów.

Dlatego ubiegłoroczny I Ogólnopolski Dzień Recyklingu spotkał się z dużym zainteresowaniem lokalnych samorządów i placówek oświatowych. Po materiały edukacyjne zgłosiło się do nas ponad 350 samorządów i ok. 5 tys. szkól. W tym roku również przygotowaliśmy wydawnictwa dotyczące segregacji i recyklingu odpadów oraz plakaty i ulotki promujące kampanię.

Fundacja Arka zaprasza do współpracy placówki oświatowe, które chcą skorzystać z naszych materiałów edukacyjnych i pomysłów na konkretne działania.

Organizatorzy proszą o zgłoszenia do 29 kwietnia. Fundacja Arka przygotowała deklarację uczestnictwa w II Ogólnopolskim Dniu Recyklingu, jej wypełnienie i odesłanie mailem zwrotnym na adres [email protected] oznacza przystąpienie do kampanii.

Na początku maja do placówek zostaną wysłane  pocztą bezpłatne materiały edukacyjne i promujące akcję (koszty przesyłki ponosi również Fundacja).

Wszelkie pytania związane z kampanią należy kierować do Zofii Lekki, Tel. 33 819 46 53 lub 609 333 504.

Kampania została dofinansowana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Źródło: Fundacja ARKA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię