?Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej przy W-MODN w Olsztynie zaprasza przedszkola, szkoły podstawowe i ośrodki szkolno-wychowawcze do przeprowadzenia eksperymentów, doświadczeń i pokazów w ramach konkursu ?Festiwal Nauki. Dlaczego tak się dzieje? Czemu to tak działa? Co się stanie, kiedy?? ? eksperymenty, doświadczenia i pokazy fizyczne?. Konkurs trwa do 7 maja 2012 r.

Rok szkolny 2011/2012 został ogłoszony przez MEN „Rokiem Szkoły z Pasją”. Ma on na celu zapewnienie odpowiedniego do potrzeb i możliwości, rozwoju każdego ucznia. Szkoła to nie tylko lekcje. Szkoła umożliwia również prowadzenie ciekawych działań pozalekcyjnych, współtworzonych przez organizacje pozarządowe” – czytamy na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Więcej na www.szkolazpasja.men.gov.pl.

Zaproponowany Festiwal Nauki będzie okazją m.in. do rozwijania wśród dzieci pasji poznawania świata i odkrywania reguł nim rządzących poprzez doświadczenia, eksperymenty, prowadzenie bezpośrednich obserwacji, opisywanie obiektów oraz zjawisk fizycznych itp.

Konkurs finansowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Informacje na temat konkursu znajdują się na www.wmodn.olsztyn.pl – link OCEE – Konkursy.

 

Festiwal Nauki będzie okazją m.in. do rozwijania wśród dzieci pasji poznawania świata i odkrywania reguł nim rządzących poprzez doświadczenia i eksperymenty. / Fot. vicbuster, www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię