W piątek, 23 stycznia i w sobotę 24 stycznia będą miały miejsce Dni Otwarte w niedawno powstałym Muzeum Wigier w Starym Folwarku.

Muzeum mieści się budynku dawnej Stacji Hydrobiologicznej. Zwiedzanie muzeum jest wycieczką w czasie i przestrzeni. W tym obiekcie można poznać jezioro Wigry – od głębin aż po malownicze, nadwodne pejzaże. Wędrując po muzeum, oglądając liczne filmy, prezentacje multimedialne i słuchając nagrań uczestnicy poznają historię tego terenu, bogactwo przyrodnicze i dziedzictwo kulturowe.

Ponadto w Muzeum Wigier prezentowana jest obecnie wystawa czasowa pt. „Czas Mamuta”, wypożyczona z Muzeum Geologicznego Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie oraz Muzeum Ziemi w Warszawie. Na wystawie można zobaczyć szczątki mamuta wielkiego znalezione w piaskach i żwirach rzecznych, pochodzących ze zlodowacenia Wisły. Wystawa prezentuje także kości ssaków plejstoceńskich: fragmenty szkieletów konia, jelenia olbrzymiego, nosorożca włochatego i prażubra stepowego.

 Zwiedzający mogą obejrzeć chatę wykonaną z kości mamutów na wzór chat z okresu paleolitu.

W czasie Dni Otwartych Muzeum Wigier można zwiedzać nieodpłatnie, zarówno indywidualnie jak i w grupach zorganizowanych. Grupy zorganizowane powinny najpierw skontaktować się telefonicznie, nr tel. 087 563 01 52. Muzeum będzie otwarte dla zwiedzających w godzinach:

23 stycznia (piątek) 10.00 – 15.30 
24 stycznia (sobota) 11.00 – 14.00

Źródło: Wigierski Park Narodowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię