Każdego roku grupa młodzieży z Województwa Zachodniopomorskiego ma możliwość odbywania rocznych praktyk na terenie Niemiec w ramach projektu wymiany młodzieży pod nazwą Dobrowolny Rok Ekologiczny.

Jest to możliwe dzięki kontaktom Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie z Krajem Związkowym Mecklenburgia Pomorze Przednie, Brandenburgią, a także z organizacją Jugendwerk Aufbau Ost e.V. z Berlina. Współpracy tej patronuje ze strony niemieckiej Ministerstwo Środowiska Kraju Związkowego Mecklenburgia Pomorze Przednie oraz Ministerstwo Rozwoju Wsi, Środowiska i Ochrony Konsumentów Kraju Związkowego Brandenburgia.

Polscy uczestnicy „Dobrowolnego Roku Ekologicznego” podczas rocznego pobytu w Niemczech mają zagwarantowane następujące świadczenia: ubezpieczenie, zakwaterowanie, miesięczny ekwiwalent na wyżywienie i kieszonkowe, 26 dni urlopu.

Praktyki organizowane na terenie Mecklenburgii oraz Brandenburgii potrwają od 1 września br. do 31 sierpnia 2009 r. Kandydat musi spełniać kilka warunków, m.in. być w wieku 18-25 lat, mieć obywatelstwo polskie, być zameldowanym na terenie województwa zachodniopomorskiego i znać język niemiecki co najmniej w stopniu komunikatywnym.

Zgłoszenia, z dopiskiem „Dobrowolny Rok Ekologiczny” można nadsyłać w terminie do 31 lipca br. (data stempla pocztowego) na adres: 
Wydział Środowiska i Rolnictwa
Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie
ul. Wały Chrobrego 4, 70-502 Szczecin

Bliższe informacje dot. praktyk udzielane są pod nr tel. (091) 43-03-531.

Źródło: www.xoops.kuratorium.szczecin.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię