Drzewa towarzyszą nam od zawsze. Gdy po codziennych trudach głęboko odetchniemy żywicznym powietrzem w sosnowym, nadmorskim lesie, nazbieramy kasztanów, uśmiechniemy się na widok pierwszych tej wiosny zielonych listków ? drzewa przypomną nam o korzeniach życia.

Pragnąc zachęcić wszystkich do uchwycenia takich momentów, Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej zorganizowało konkurs fotograficzny „Drzewa sercem malowane”. Konkurs był adresowany do wszystkich, którzy dostrzegają piękno i wagę otaczających nas drzew: towarzyszy pierwszych randek, cichych powierników; sadów i lasów, drzew przydrożnych czy rosnących w ogrodzie.

W konkursie nie grał roli profesjonalny sprzęt, jury doceniało dobry pomysł i wrażliwość. Wpłynęło do nas aż 1610 zdjęć w kategorii osób niepełnoletnich oraz 1168 zdjęć w kategorii osób pełnoletnich. Organizatorzy bardzo się cieszą, że konkurs spotkał się z tak dużym zainteresowaniem. Wysoki poziom sprawił, że jury, poza nagrodami głównymi, przyznało liczne wyróżnienia, wyróżnienia specjalne oraz wyróżnienie grupowe.

Nagrodzone i wyróżnione prace można obejrzeć na wystawie plenerowej, która prezentowana będzie przez cały sierpień wzdłuż Kanału Raduni przy Skwerze Heweliusza w Gdańsku. Jest ona zwieńczeniem ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Drzewa sercem malowane”.

Konkurs realizowano w ramach projektu „Bioróżnorodność – poznaj by zachować” finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Konkurs został objęty patronatem przez Związek Polskich Fotografów Przyrody.

Źródło: CIEE

I miejsce w kategorii osób niepełnoletnich – fot. Piotr Zabłudowski

I miejsce w kategorii osób pełnoletnich – fot. Zbigniew Markowski

I miejsce w kategorii osób niepełnoletnich – fot. Piotr Zabłudowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię