Młodziutkie cisy, cyprysiki i bukszpany, sadzonki buku, dębu i świerka zostały rozdane podczas akcji „Drzewko za makulaturę” zorganizowanej przez „Polskę Głos Wielkopolski”. Wystarczyło przynieść 10 kg papierzysk, by dostać sadzonkę. Maksymalnie na jedną osobę przypadało 5 drzewek.

Tegoroczna akcja była już trzecią tego typu w Wielkopolsce. W ubiegłym roku udało  się zebrać 11 ton gazet. – Makulatura jest u nas doczyszczana na linii sortowniczej, pakowana w belki ważące 500 kg i eksportowana do papierni – tłumaczy Michał Michalczyk, dyrektor spółki Stena, która w zeszłym roku przerobiła zebraną makulaturę.

Drzewka na tegoroczną akcję pochodziły z najlepszych hodowli z nadleśnictw w Jarocinie, Kościanie i arboretum leśnego im. prof. Białoboka w nadleśnictwie Syców.
Wszystkie drzewka są młode i prawie wszystkie wyglądają bardzo niepozornie – to zaledwie gałązki z zarysowanymi pączkami. Jednak odpowiednio potraktowane odwdzięczą się piękną zielenią. Ambasadorami sobotniej zbiórki w Wielkopolsce była aktorka Katarzyna Bujakiewicz, piłkarz Piotr Reiss i lekkoatleta Marcin Urbaś.

Źródło: "Głos Wielkopolski"

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię