Dziękujemy za udział w konkursie, którego przedmiotem są limeryki na temat drzew. Dzisiaj ogłaszamy wyniki!

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w naszym konkursie, a także za czas i serce włożone w limeryki na temat drzew. Wybór najlepszych poetów, był nie lada wyzwaniem… Po długim namyśle udało nam się wyłonić tójkę najwyżej ocenionych poetów. Decyzją Jury (Pan Adam K. Podgórski, Pani Emilia Seweryn i Pani Agnieszka Szymkowiak):

I miejsce zajmuje Pan Przemysław Kaperzyński
Oto jeden z utworów Pana Przemysława:

Zimowa wierzba
Zimową porą wierzbie z Żuław
Sukienka tui humor psuła:
– Poczekaj, flądro, na wiosnę
Gdy w futro z bazi obrosnę
To ja się damą będę czuła!

II miejsce – Pan Grzegorz Lewkowicz
Oto jeden z utworów Pana Grzegorza:

Wczasy w Rewie
Wczasowicz latem będący w Rewie,
przez cały turnus siedział na drzewie.
Skrył się w jego koronie,
by złość minęła żonie…
– że noc poświęcił miejscowej ?mewie?.

III miejsce – Pan Artur Kozłowski
Oto jeden z utowrów Pana Artura:

Dendromans
Połączyła wierzbę z Jablonca
z dębem miłość nad wyraz gorąca.
Długo się nie kochali,
wszystko za sprawą drwali –
dąb w tartaku, wierzba płacząca

Gratulujemy talentu poetyckiego i prosimy Laureatów o deklaracje wyboru nagród (każdy laureat otrzymuje pakiet trzech książek). Książki niezwłocznie wyślemy na podane w zgłoszeniach adresy.

Pozostałym uczestnikom raz jeszcze serdecznie dziękujemy za udział i mamy doskonałą wiadomość! Z uwagi na ogromne zaangażowanie uczestników, Jury postanowiło nagrodzić każdego uczestnika konkursu jedną książką. Książki zostaną wysłane na adresy podane w zgłoszeniu (uczestnicy, którzy nie podali adresu proszeni są o kontakt).

Nagrody

5  egzemplarzy „Wielkiej księgi chmur” (od Wydawnictwa RM)

Chmury są jedną z najpiękniejszych form spotykanych w przyrodzie. Od zawsze stanowiły obiekt zachwytu i fascynacji. Kaprysy atmosfery powodują, że ciągle zmieniają kształty i kolory. Ich ulotny wdzięk sprawia, że w wielu kulturach uważa się je za symbol niepokoju i potęgi natury. Każdy z wędrujących po niebie obłoków ma niepowtarzalny kształt. W książce tej, Richard Hamblyn – główny meteorolog biura meteorologicznego Wielkiej Brytanii i Irlandii – wprowadza w tajniki wszystkich rodzajów i gatunków chmur. Uczy nie tylko ich rozpoznawania i określania typu wyglądu nieba, lecz także tego, jak przewidywać zmiany zachmurzenia i prognozować pogodę na najbliższe godziny i dni.

3 Przewodniki „Jakie to drzewo” (od Oficyny Wydawniczej Multico)

  Trudno wyobrazić sobie krajobraz bez imponujących sylwetek drzew. W ich cieniu chowamy się przed słońcem, lubimy szum wiatru w koronach. Drzewa dają nam radość, siłę, energię i spokój. Czy znasz drzewa, które mijasz codziennie? Czy umiesz nazwać te, które rosną w Twoim najbliższym otoczeniu? Czy potrafisz rozpoznać ich sylwetki, liście, owoce? Naucz się rozpoznawać drzewa. Zostań ich znawcą i zobacz, jak wiele radości taka nauka sprawi całej rodzinie.

10 książek „Drzewa polskie. Ogród wierszy o drzewach” (od Rudzkiego Towarzystwa Przyjaciół Drzew)

Drzewa polskie. Ogród wierszy o drzewach” to tytuł, kolejnej, piątej już publikacji opracowanej i wydanej przez Rudzkie Towarzystwo Przyjaciół Drzew. Na tomik składa się ponad 150 wierszy ponad 40 poetów. Barbara Dziekańska napisała: Temat nieskończenie żywy, inspirujący i fascynujący, stary jak świat, jak człowiek. DRZEWO – symbol Raju, kultu, połączenie sił podziemnych z życiem naziemnym i sferami niebieskimi. Obcowanie z jego obecnością wprowadza w ludzki byt poczucie harmonii i równowagi, świadomość siły, potęgi oraz magii.

10 tomików poezji „Serce oddam kwiatom? (od Rudzkiego Towarzystwa Przyjaciół Drzew)

Antologia wierszy dawnych i współczesnych poetów polskich, jest jednym wielkim kolorowym i wonnym bukietem. Ta pozycja wydawnicza Rudzkiego Towarzystwa Przyjaciół Drzew, towarzyszy niejako – prawie jednocześnie wydanej – antologii wierszy ?Drzewa polskie? Ogród wierszy o drzewach?. Oba niekomercyjne tomiki, pomyślane zostały jako podręczna pomoc dla uczniów i nauczycieli: biologii, języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie. Ale również jako nieobowiązująca, lecz pouczająca i miła lektura dla wszystkich miłośników kwiatów, drzew, przyrody.

10 książek pt. „Drzewa pomnikowe Rudy Śląskiej? (od Rudzkiego Towarzystwa Przyjaciół Drzew)

„O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa” – pisał w zachwycie Leopold Staff. Podobnie myślą i czują ludzie z Rudzkiego Towarzystwa Przyjaciół Drzew. Stowarzyszenie powstało w 2006 roku jako wyraz swoistego buntu, przeciwko temu, że w ich Rudzie Śląskiej, Zielonej Rudzie na Zielonym Śląsku, nie ma ani jednego drzewa pomnikowego. Dziś już są, bo pięć pięknych okazów doczekało się statusu pomnika przyrody ożywionej, przyznanego uchwałą Rady Miasta Ruda Śląska.

egzemplarze książki „Drzewa liściaste i iglaste? (od sklepu Przyrodnicze.pl)

Ile drzew potrafisz rozpoznać?  Co  o nich wiesz?  Warto dowiedzieć się więcej. Ta książka pozwoli CI poznać 22 drzewa rosnące w polskich lasach, parkach, ogrodach,wzdłuż ulic , na przydrożach i wśród pól. Niektóre łatwo rozpoznać już z daleka, inne trzeba obejrzeć z bliska.

2  egzemplarze książki „Polskie drzewa” (od sklepu Przyrodnicze.pl)

  „Drzewa” to kolejna propozycja wydawnictwa z serii pięknych albumów przyrodniczych w bardzo przystępnej cenie. Drzewa są wszędzie wokół nas, ale zazwyczaj znamy zaledwie kilka, kilkanaście z nich. Album o drzewach rosnących w Polsce nauczy Czytelnika wszystkiego, co trzeba o nich wiedzieć.

1 egzemplarz  „Drzewa. Kieszonkowy przewodnik” (od sklepu Przyrodnicze.pl)

Kieszonkowy przewodnik zawiera opisy najbardziej znanych gatunków drzew opatrzone zdjęciami oraz skrótem podstawowych informacji. Książka została wzbogacona wspaniałymi, kolorowymi fotografiami, uwzględnia wiedza na temat rozpoznawania drzew, ich występowania oraz sposobów wykorzystania przez człowieka.

1 egzemplarz kompendium pt. „Jakie to drzewo” (od sklepu Przyrodnicze.pl)

Bogato ilustrowane kompendium wiedzy o najważniejszych drzewach i krzewach, występujących we wszystkich regionach świata. Jakie są ich rodzaje? Jak je rozpoznać i jakie mają znaczenie? Do czego mogą służyć człowiekowi?

1 egzemplarz książki „Drzewa spotkania z przyrodą” (od sklepu Przyrodnicze.pl)

Co warto wiedzieć o drzewach? W tej książce znajdziesz wszystkie informacje o drzewach rosnących w Polsce i w Europie Środkowej. Nauczysz się rozpoznawać drzewa, poznasz nazwy, zobaczysz jak wygląda ich kora, kiedy kwitną i jakie wydają owoce!

1 album „Las w obiektywie leśników” (od sklepu Przyrodnicze.pl)

Wyjątkowy album pokazujący las i jego mieszkańców oczami fotografujących leśników. Duże, profesjonalne fotografie wprowadzą czytelnika w tajniki lasów.
Organizatorzy:

Sponsorzy:

          

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię