LOGOTYP_FINALW piątek Veolia Szczytno otworzyła swoje podwoje mieszkańcom. Wśród przygotowanych dla nich atrakcji był m.in. pokaz ratownictwa drogowego, mobilna komora dymowa, symulator dachowania, a także… warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów. 

Wydarzenie rozpoczynało się zwiedzaniem ciepłowni. Specjaliści wyjaśniali uczestnikom m.in., jak powstaje ciepło, w jaki sposób jest przekazywane do mieszkańców, a także, dlaczego ciepło sieciowe jest przyjazne dla środowiska.

Następnie uczestnicy brali udział w konkursie plastycznym, w ramach  którego kredami malowali należący do ciepłowni mur. Prace dotyczyły zarówno ciepłowni, niskiej emisji, jak i gospodarki odpadami.

Nie były to jednak jedyne atrakcje podczas tego wydarzenia. Uczestnicy mogli „na własnej skórze” przekonać się, jak wygląda dachowanie samochodu i jak ważne jest pod tym kątem zapinanie pasów, wraz ze strażakami wejść do komory dymowej, a także wziąć udział w pokazie ratownictwa medycznego.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów. Nasz dział Edukacji Ekologicznej przygotował dla uczestników dwa warsztaty: „Świnki z odzysku”, podczas których z butelek PET tworzone były świnki – skarbonki, a także „Na kredki i markery – ekoorganizery”, w ramach których z metalowych puszek i plastikowych opakowań po kosmetykach powstawały przyborniki.

Ciekawym wydarzeniem był pokaz ratownictwa drogowego, podczas którego strażacy gasili płonący samochód, wyciągali z niego poszkodowanego, a następnie udzielali mu pierwszej pomocy.

Drzwi Otwarte w Veolii Szczytno odbyły się w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej „Niska emisja – wielka sprawa”, realizowanej przez Grupę Veolia od 2015 r.

GALERIA

« z 2 »

Fot. Archiwum ABRYS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię