W najbliższy weekend odbędzie się XVI seminarium Sacrum i przyroda pt. „Chrześcijańskie elementy w edukacji ekologicznej”.

Seminarium odbędzie się w Ojcowskim Parku Narodowym. W programie m.in. zwiedzanie Ojcowskiego Parku Narodowego, zamku w Ojcowie oraz Grodziska.

Seminarium organizuje Papieska Akademia Teologiczna w Krakowie, Katedra Teologii Pastoralnej Szczegółowej, Ojcowski Park Narodowy, Krakowskie Oddział PTTK.

Pierwszego dnia obrad, tj. 11 października zostaną wygłoszone referaty m.in. prof. dr hab. Zwenysława Manczura i dr Jurija Zinko z Uniwersytetu Lwowskiego pt. "Wykorzystanie dziedzictwa religijnego parków narodowych Ukrainy Zachodniej w edukacji ekologicznej i w działalności duchowo-oświatowej", prof. dr hab. Marii Pulinowej i mgr Doroty Nieznanowskiej-Gawlik z Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu nt. potrzeby nasycania wiedzy racjonalnej duchowością w edukacji ekologicznej. Omówione zostaną także ścieżki ekologiczne w Ojcowskim Parku Narodowym (dr Adam Hibszner, Uniwersytet Śląski w Sosnowcu). Drugiego dnia uczestnicy zwiedzą Ojcowski Park Narodowy.

Program XVI seminarium Sacrum i przyroda pobierz 

Źródło: www.duszpasterstwo-pielgrzym.krakow.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię