Jeśli w piwnicy lub na strychu zalegają Tobie stare, zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne, łazienkę zagraca niedziałająca pralka, a szufladę zepsute komórki – to teraz nadarza się okazja, by pozbyć się wszystkich gratów, otrzymując w zamian dynię, gotową do wycięcia na święto Halloween.

W niedzielę, 23 października w godzinach 10.00-17.00 przed „Domem Pracy Twórczej” przy ul. Ptysiowej 3 w Powisinie odbędzie się Pierwsze Powsińskie Święto Dyni. Zużyty sprzęt RTV i AGD będzie można wymieniać na dynie, gotowe do wycięcia na Halloween. 

Na imprezie odbywać się będą również pokazy Carvingu. Wpisuje się on w tradycję Halloween zapoczątkowaną przez Irlandczyków. W dyniach drąży się kształty twarzy,
a w ich wnętrzu umieszczane są zapalone świece. W ten sposób przygotowane warzywo nazywane jest Jack O’Lantern, co niegdyś było określeniem na błędne ogniki. Przypomina to tańczące w zagubieniu duszki, co sprawia interesujące wrażenie.

Ponadto w programie warsztaty ekologiczne dla dzieci i promocja niespotykanych potraw z dyni wraz z przepisami.

Organizatorem akcji jest Centrum Kultury Wilanów, a partnerem – MPO w Warszawie.

 

Ponadto w programie warsztaty ekologiczne dla dzieci i promocja niespotykanych potraw z dyni wraz z przepisami. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię