Poznański Punkt Gromadzenia Odpadów Problemowych organizuje konkurs dla dzieci, który ma uświadomić, jak ważne jest oddawanie elektrośmieci w odpowiednie miejsca.

Od 21 października 2005 r. w Polsce obowiązuje ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, która nakłada na posiadaczy zużytego sprzętu obowiązek przekazywania go do specjalnych punktów zbiórki. Za wyrzucenie "elektrośmieci" do kosza grozi kara grzywny.

W każdą pierwszą sobotę miesiąca, po jednej z poznańskich dzielnic kursuje gratowóz, do którego można oddawać odpady szczególnie groźne dla środowiska takie, jak np. zużyty sprzęt AGD i RTV. To jednak nie jest jedyny sposób na pozbycie się elektrośmieci, gdyż od lutego mieszkańcy Poznania mogą korzystać ze Stałego Punktu Gromadzenia Odpadów Problemowych, tzw. Gratowiska. Gratowisko znajduje się przy ul. 28 Czerwca 284 i można tam bezpłatnie składować zużyty sprzęt RTV i AGD (za inne odpady trzeba płacić). Można tutaj przywozić także tzw. odpady zielone,  np. gałęzie lub trawę.

Punkt jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach od 8-17 oraz w soboty od 8-16. Jak dotąd punkt odwiedziło ok. 5 tysięcy poznaniaków. W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców Dyrekcja ZZO planuje otwarcie nowego punktu w innej lokalizacji Poznania.

Z okazji przypadających w tym roku trzecich urodzin gratowozu ogłoszono konkurs dla najmłodszych poznaniaków. Na stronie www.odpady.poznan.pl znajduje się obrazek gratowozu – trzeba go wydrukować i dorysować, jakie śmieci ze sobą zabiera. Rysunki należy przesłać na adres gratowiska (Punkt Gromadzenia Odpadów Problemowych, ul. 28 Czerwca 1956r. nr 284, 61-481 Poznań) do 30 września br. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone. W związku z edukacją dzieci i młodzieży można za darmo zwiedzić wysypisko w Suchym Lesie. Wystarczy wypełnić druk i dostarczyć go na adres:

Składowisko Odpadów w Suchym Lesie
ul. Meteorytowa 1
62-002 Suchy Las
tel./fax. 061 811 96 67

źródło: www.mmpoznan.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię