Trwa IX edycja akcji „Komputery za tonery” (KZT) w ramach Międzyszkolnej Platformy Internetowej ? MPI. Akcja polega na zbiórce zużytych pustych kartridży po drukarkach komputerowych. Są to odpady niezwykle wartościowe ? nadające się do powtórnego użytku.

Szkoły po zgłoszeniu się i podpisaniu umowy otrzymują specjalne kartony do składowania zebranych odpadów. Po ich wypełnieniu, firma spedycyjna odbiera je do segregacji  na koszt organizatorów. Nadające się do recyklingu są skupywane wg aktualnego cennika, a nienadające się  –  utylizowane.

Akcja ma dwa aspekty. Pierwszy z nich to ekonomia  –  za kartridże zakwalifikowane do skupu szkoła otrzymuje pieniądze zgodnie z cennikiem. Już za 200 kartridży można kupić nowoczesny komputer czy kserokopiarkę. Drugim aspektem są zalety ekologiczne: Polacy kupują ok. 4 mln kartridży rocznie, po zużyciu ok. 10% z nich trafia do refabrykacji, pozostałe 3,6 mln ląduje w koszu, a potem na składowisku odpadów. Dzięki akcji KZT, puste kardridże trafią do powtórnego przerobu.
 
Uczestnikami akcji są szkoły i placówki oświatowe. Przewidziano nagrody główne dla zdobywców czołowych: I miejsce – czterodniowy pobyt w Zakopanem (trzy noclegi); II i III miejsce – trzydniowy pobyt w Zakopanem (dwa noclegi) Ponadto na uczniów dziesięciu pierwszych szkół czekają nagrody rzeczowe.
 
  
Kontakt:

Przedsiębiorstwo Techniczno-Handlowe "TECHNIKA" sp. z o. o.
44-102 Gliwice, ul. Toszecka 2
SR w Gliwicach, Wydział X

Kontakt tel. (32) 338 38 31-8. Fax (32) 338 38 01

Źródło: www.kzt.oswiata.org.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię