W tym roku Fundacja Ekologiczna ARKA wraz z partnerami organizują już VI Dzień Dobrych Uczynków, który przypada na 19 maja. Dzień ten jest świętem społecznych, bezinteresownych działań, którego przewodnim hasłem jest ?dobre uczynki dla ludzi, zwierząt i środowiska?.

Do tej pory w akcję zaangażowało się kilkaset szkół i organizacji z całej Polski. Planują one zbiórki zabawek, książek, upominków dla domów dziecka, domów pomocy społecznej, świetlic środowiskowych, organizują dla tych miejsc różnorodne występy i niespodzianki. Przygotowywane są akcje sadzenia Drzew Dobrych Uczynków, akcje sprzątania, zbiórki surowców wtórnych czy pomocy schroniskom dla zwierząt. Są także organizowane uliczne akcje rozdawania dobrych życzeń, uśmiechów. Jedną ze zgłoszonych propozycji jest: „powiemy swoim bliskim, że są dla nas ważni”.

Przy tegorocznych obchodach VI Dnia Dobrych Uczynków organizatorzy szczególnie zachęcają młodzież szkolną do pomocy wybranej przez nich organizacji społecznej. Zachęcają także organizacje do otwarcia się i poszukania sprzymierzeńców ich działań właśnie wśród młodzieży szkolnej. W tym znaczeniu akcja promuje wzorcowe postawy obywatelskie i społeczne oraz wolontariat.

Organizatorzy zapraszają wszystkie szkoły do wzięcia udziału w VI Dniu Dobrych Uczynków! Można zorganizować wydarzenie nie tylko 19.05.2010, lecz również w okolicach tej daty. Jest to prawdziwa okazja by jak najwięcej osób zrobiło coś dobrego dla ludzi, zwierząt, środowiska! Inspiracje do działań można zaczerpnąć z relacji z dotychczasowych akcji, które dostępne są na stronie www.FundacjaArka.pl

W razie jakichkolwiek pytań, organizatorzy proszą o kontakt:
Fundacja Ekologiczna Arka 33 819–46–53 [email protected]
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię