W najbliższą sobotę, 4 kwietnia, w godz. 13.00 ? 18.00, w warszawskim Centrum Handlowym ?Reduta? odbędzie się ósmy już ekologiczny dyżur Fundacji Nasza Ziemia. Tym razem spotkanie poświęcone będzie obchodzonemu w kwietniu Międzynarodowemu Dniu Ptaków.

Dyżur rozpocznie się otwarciem wystawy różnych gatunków ptaków. Towarzyszyć jej będzie prezentacja multimedialna pt. „Ptaki Polski”. Dzieci, które odwiedzą w tym dniu EKO Centrum w „Reducie”, będą miały możliwość wzięcia udziału w konkursie plastycznym, dorośli zaś – w quizach z wiedzy o naszych latających przyjaciołach. Dodatkowo, każdy będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności rozpoznawania odgłosów ptaków, uzyskać wskazówki, jak wpływać na stan lasów oraz poznać fakty i mity na ten temat.

Podczas dotychczasowych dyżurów Fundacji Nasza Ziemia poruszano tematykę mokradeł, zanieczyszczenia Bałtyku, Szczytu Klimatycznego w Poznaniu, oszczędzania energii elektrycznej. Wszystkie cieszyły się dużym zainteresowaniem klientów Centrum. Relacje z tych wydarzeń oraz szczegółowy harmonogram najbliższego dyżuru można znaleźć na stronie internetowej programu www.centrumzklimatem.pl.

Centrum Handlowe „Reduta” to pierwsze „zielone” centrum handlowe stolicy. Celem wdrożonego w nim programu ekologicznego „Centrum z Klimatem” jest budowanie świadomości ekologicznej wśród klientów, najemców i pracowników centrum. Program edukacyjny dla projektu stworzyła Fundacja Nasza Ziemia. Program wspierają również ElektroEko Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego oraz warszawska firma Byś.

Źródło: www.centrumzklimatem.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię