Wyjazd do Brukseli, przepyszne pierniczki, kwitnąca niespodzianka, samochody elektryczne, , gra planszowa w wersji makro i inne atrakcje czekają jutro podczas Dnia Zielonej Prezydencji na Małym Rynku w Krakowie. Start godz. 12:00!

W sobotę odbędzie się wielkie święto wszystkich miłośników zrównoważonego i ekologicznego stylu życia. To doskonała szansa dla krakusów oraz turystów, aby poznać bliżej priorytety polskiej prezydencji – ochronę bioróżnorodności, klimatu oraz efektywność wykorzystania zasobów naturalnych. Fundacja Aeris Futuro przygotowała mnóstwo niespodzianek!

W ramach obchodów Dnia Zielonej Prezydencji odbędzie się edukacyjna Gra Miejska oraz happening połączony z warsztatami ekologiczno-artystycznymi. Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Krakowie przygotował aromatyczne pierniki. Dla wytrwałych uczestników przygotowaliśmy kwiatki. Czerwone, niebieskie, żółte i białe bratki czekają na swoich nowych właścicieli, a ich kolory nawiązują do polskiej i europejskiej flagi.

W południe rozpocznie się szalony Zielony Jam taneczny. Nasi animatorzy będą zachęcać do tańca oraz będą uczyć jogi, a wszystko to przy improwizacji muzycznej unplugged. W tym samym momencie przy stanowiskach organizacji społecznych będzie można dowiedzieć się czegoś o ekologii, Uni Europejskiej oraz polskiej prezydencji w Radzie UE.

Dla zwycięzców Gry Miejskiej przewidziane zostały atrakcyjne nagrody rzeczowe, a tryumfatorzy wyjadą na zaproszenie europosła Bogusława Sonika na wycieczkę do Brukseli, gdzie będą mieli okazje zwiedzić instytucje Unii Europejskiej i nie tylko.

Konkursy, quizy, warsztaty artrecyklingu, pokazy  i wiele niespodzianek powinny skusić każdego. O godz. 17 na finał przybędą do nas Bogusław Sonik, poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Wojewoda Małopolski, Stanisław Kracik, którzy wręczą nagrody zwycięzcom naszej Zielonej Gry Miejskiej i podsumują nasze wydarzenie. Więcej informacji na stronie: www.zielonaprezydencja.pl.

W programie:

  • Wystawa pojazdów elekrycznych – Electric Generation.
  • Przestrzenna rzeźba z wykliniony i makulatury – Krystian Pisowicz.
  • Stoisko z warsztatami ArtRecyklingu Fundacji Aeris Futuro – torby ekologiczne, biżuteria i inne .
  • Stoisko informacyjne dotyczące Polskiej Prezydencji Jagiellońskie Towarzystwo Kulturalno-Oświatowe Klub Jagielloński.
  • Stoisko z warsztatami wikliniarskimi.
  • Konkursy i pogadanki dla dzieci na tematy związane z zielonymi priorytetami, malowanie toreb ekologicznych – Fundacja Wyjdź Naprzeciw.
  • Informacje dotyczące przewodnictwa Polski w Radzie Unii Europejskiej – Małopolskie Regionalne Centrum Informacji Europejskiej.
  • Edukacja dzieci i młodzieży, zabawy edukacyjne,  malowanie twarzy –  Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.
  • Stoisko informacyjne dotyczące zielonych priorytetów oraz quizy i konkursy o tematyce ekologicznej z nagrodami – Fundacja Aeris Futuro.

Więcej na: www.zielonaprezydencja.pl oraz www.facebook.com/aerisfuturo.

Kontakt: Bartosz Grad, 796 666 429, [email protected]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię