„Z energią chrońmy klimat” to hasło tegorocznego Dnia Ziemi, wokół którego koncentrować się będą różnorodne wydarzenia: sesje i konferencje popularnonaukowe, konkursy, wystawy i finałowy festyn – 26 kwietnia na Polu Mokotowskim w Warszawie. Organizatorem obchodów jest Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej.

Dbanie o najbliższe środowisko powinno stać się nawykiem, choćby poprzez tak proste czynności jak segregacja śmieci, oszczędność energii elektrycznej (wyłączanie zbędnego oświetlenia, zakup energooszczędnych żarówek i sprzętu AGD, nie pozostawianie odbiorników radiowych i telewizyjnych w stanie czuwania), oszczędzanie zużycia wody w gospodarstwach domowych, oddawanie zużytych baterii czy elektrośmieci do przeznaczonych do tego celu punktów zbiórki.

Organizując od 1992 roku obchody Dnia Ziemi Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej zachęca do proekologicznych zachowań i działań na rzecz ochrony środowiska nie tylko mieszkańców Warszawy. Od 1996 roku organizatorom udało nam się m.in. rozdać około 130 tys. sadzonek drzew, zebrać ok 50 t. makulatury, ok. 70 t. szkła, ok. 30 t. zużytych baterii i zebrać ok. 16 t. elektrośmieci.

Wiele się dzieje podczas święta Dnia Ziemi: sesje i konferencje popularnonaukowe, konkursy, wystawy i finałowy festyn wystawy, pokazy artystyczne.

Źródło: www.dzienziemi.org.pl 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię