Targi Poleko otwierają swoje podwoje nie tylko dla specjalistów z branży ochrony środowiska, ale także dla dzieci i młodzieży, które są zainteresowane sposobami ochrony klimatu.

Jedną z propozycji jest Wszechnica Odnawialnej Energii z Biomasy, która w prosty i przystępny sosób zaprezentuje kwestię biomasy. Codziennie odbywać się będą także seminaria edukacyjne. Wszechnica Energii Odnawialnej z Biomasy jest organizowana przez Polską Izbę Biomasy i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Wydarzenie to skierowane jest głównie do studentów oraz uczniów szkół średnich. Zakres tematyczny wszechnicy obejmuje m. in. produkcję biomasy, biopaliw płynnych i biogazu. Szczegółowo omówiony zostanie także rynek biomasy w Polsce .

Drugim wydarzeniem dedykowanym młodym odbiorcom jest Młodzieżowy Szczyt Klimatyczny. W programie warsztaty na temat ocieplenia klimatu, prowadzonych przez poznańskich naukowców (1,5 godz., dla części uczestników w godz. 10-11.30, dla pozostałych – 14-15.30), plenarne posiedzenie Młodzieżowego Szczytu Klimatycznego, dyskusja i głosowanie nad apelem do uczestników poznańskiej konferencji klimatycznej ONZ – godz. 12-13 oraz Nieodpłatne zwiedzanie targów technologii ekologicznych Poleko. Młodzieżowy Szczyt Klimatyczny jest organizowany przez "Gazetę Wyborczą", Miasto Poznań i Międzynarodowe Targi Poznańskie.

 Źródło: MTP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię