?Świadoma Energia RWE? to długofalowa kampania społeczna, której celem jest edukacja w zakresie racjonalnego korzystania z energii elektrycznej i promowanie oszczędności energii. Obecnie trwa jej druga odsłona.

Poprzez kontrolę codziennych zachowań i zwracanie uwagi na energooszczędne właściwości sprzętów gospodarstwa domowego można skutecznie i długofalowo zmniejszyć zużycie oraz ograniczyć koszty energii elektrycznej. Poprzez realizację programu, RWE Polska chce przyczynić się do uświadomienia zalet, towarzyszących świadomemu użytkowaniu energii.

Od 1 października 2007 r. w Centrach Obsługi Klienta RWE Polska  dostępny jest „Przewodnik domowy RWE”, w którym znajdują się informacje na temat zużycia energii przez poszczególne urządzenia oraz praktyczne porady, dotyczące sposobów na zmniejszenie zużycia energii w gospodarstwie domowym.

27 października br. wystartowała druga odsłona kampanii „Świadoma Energia RWE” na rzecz racjonalnego korzystania z energii elektrycznej. Pierwszy etap akcji, adresowany do gospodarstw domowych został teraz rozszerzony o praktyczne wskazówki dotyczące oszczędności energii w firmie, opublikowane w formie „Przewodnika Biznesowego”. Akcja promowana będzie od października do lutego w prasie, na billboardach oraz na tramwajach.

Kampanii medialnej towarzyszą hasła ilustrowane zdjęciami z charakterystycznym motywem kabla, uświadamiające, ile energii jest zużywanej niepotrzebnie: „Światło w pustym pokoju = 100% energii wypalonej w ciemno”, „Niewyłączony monitor = 100% skasowanej energii” itp. 

Pliki PDF
Przewodnik domowy- pobierz 
Przewodnik biznesowy – pobierz

 Źródło: www.swiadomaenergia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię