W Przedszkolu Miejskim nr 14 na os. Stałym w Jaworznie odbyło się inauguracyjne spotkanie z najmłodszymi odbiorcami energii w ramach projektu „Dzieci pełne energii”. Celem projektu jest wykształcenie poczucia odpowiedzialności za środowisko oraz promowanie wiedzy o energii, a także pobudzenie wyobraźni i zainteresowania przedszkolaków poprzez prezentowanie zagadnień związanych z energią i środowiskiem.

Edukacja energetyczna i ekologiczna ma pomóc przedszkolakom w zrozumieniu zmian klimatycznych i uświadomić im, że dzięki swoim działaniom i stylowi życia wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za losy naszej planety. Dzieci powinny uczyć się, jak w bardziej odpowiedzialny sposób mogą wykorzystywać energię, zarówno w przedszkolu, jak i w domu.

Ponadto wpływ dzieci na decyzje dorosłych może być bardzo istotny. Jeśli dzieci w wieku przedszkolnym nauczą się jak żyć w proekologiczny sposób, same będą mogły odgrywać rolę nauczycieli w domu i przekonywać rodziców do zmian. Badania pokazują, że dzieci przejawiają prawdziwe zainteresowanie tematem oszczędzania energii i innymi aspektami ochrony środowiska. Dzieci mają energię – od dorosłych zależy czy usuną bariery i pozwolą dzieciom na zmaksymalizowanie ich potencjału w imię dobra społecznego.

Pierwsze zajęcia z przedszkolakami odbyły się 28 listopada, ich tematem była energia. Kolejne tematy spotkań to: ekologia oraz w jaki sposób chronisz środowisko, oszczędzając energię? Zakończenie projektu nastąpi w listopadzie 2009 roku, a poprzedzi je ogłoszenie konkursu na najciekawsze prace plastyczne obrazujące zaangażowanie Przedszkolaków w kształtowanie świadomości energetycznej i ekologicznej.

Zapisy na zajęcia dla dzieci: tel. 032/ 751 91 92 w. 11 lub [email protected].

Źródło: www.jaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię