Ekolodzy z Klubu Gaja edukują na nadbałtyckich plażach. Podczas happeningów wczasowicze mają okazję spotkać kartonowe ryby w fantazyjnych kolorach, złotą rybkę na dwóch nogach, a nawet? jej rodziców. Ten niezwykły happening jest częścią nowego ogólnopolskiego programu „Ryby mają głos!”.

Jego celem jest edukacja na temat zrównoważonego rozwoju środowiska, głównie ochrony zagrożonych gatunków ryb. W ekologiczne tournee Gaja wyruszyła w połowie lipca. Spośród dwustu gatunków ryb najczęściej sprzedawanych na świecie już sto dwadzieścia z nich zagrożonych jest wyginięciem – apelują ekolodzy. Właśnie dlatego w nadbałtyckich kurortach snują swoją edukacyjną opowieść.

W zeszłym tygodniu byli w Międzyzdrojach, teraz goszczą w Kołobrzegu, jutro pierwsza odsłona bajki o złotej rybce na Helu. Gaja będzie ją tam pokazywała do niedzieli. W helskim Fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego prezentowana będzie ekologiczna wystawa poświęcona zagrożonym gatunkom ryb.

Ponadto spot kampanii informacyjnej "Ryby mają głos!" emitowany będzie w radiu. Elementami programu są także poradnik "Złota rybka" oraz warsztaty edukacyjne prowadzone w szkołach. Jesienią materiały informacyjne dotrą do 5 tys. placówek oświatowych w Polsce. 

Źródło: Klub Gaja, POLSKA Dziennik Zachodni

Historia Złotej Rybki ma wywołać refleksję nad konsumpcją ryb. / Fot. Klub Gaja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię