Firma Enersys regularnie podejmuje działania edukacyjne w zakresie przekazywania najmłodszym wiedzy o prawidłowym postępowaniu z zużytymi bateriami i akumulatorami. W najnowszej odsłonie kampanii Dział Edukacji Ekologicznej firmy Abrys przygotował dla Enersysu trzy wyjątkowe publikacje: komiks, książeczkę z zadaniami, a także puzzle.

Każdy z tych produktów, oprócz wyjątkowej szaty graficznej, autorskich rysunków i dużej dozy humoru, ma niezaprzeczalne walory edukacyjne. Wydrukowany na papierze z recyklingu komiks ?Akuś i wielki wyścig? opisuje przygody wyprodukowanych przez zakład Enersys w Bielsku-Białej nowoczesnych i efektywnych energetycznie urządzeń: akumulatorów trakcyjnych Akusia i Powerka, a także prostownika Neksika. Akuś i Powerek zostają porwani, ale pierwszemu z akumulatorów udaje się uciec oprawcom, dzięki czemu wraz ze spotkanymi dziećmi ? Olkiem i Asią ? mogą przystępuje do poszukiwań przyjaciela. Trop prowadzi do miejsca wielkiego wyścigu pojazdów elektrycznych, w którym z pomocą prostownika Neksika bohaterowie biorą udział.

Komiks zapewnia młodym odbiorcą nie tylko rozrywkę, ale pozwala również zrozumieć, dlaczego tak istotne jest pozostawianie nieprzydatnych już baterii i akumulatorów w odpowiednich miejscach zbiórki, w tym w Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, których adresy zawarto w publikacji.

Natomiast także wydrukowana na papierze ekologicznym książeczka ?Akusiowe wyzwania? to przyjemny sprawdzian wiedzy, zdobytej m.in. dzięki komiksowi. Publikacja obfituje w szereg zadań dla dzieci, do wykonania których zachęcają bohaterowie komiksu. W efekcie młodzi czytelnicy mogą zweryfikować, czy wiedzą, czym różni się bateria od akumulatora, jakie zagrożenie dla środowiska stanowią po zużyciu i co należy z nimi zrobić. Książeczka zawiera takie wyzwania, jak krzyżówka, kolorowanka, labirynt, wykreślana czy łączenie rysunków z pojęciami.

Z kolei puzzle to przyjemne zwieńczenie nauki poprzez zabawę, polegające na ułożeniu wesołego i tryskającego energią obrazka, przedstawiającego Akusia, który pędzi z zużytymi bateriami, aby przekazać je do punktu zbiórki.

Kampania edukacyjna prowadzona przez Enersys pokazuje, że odpowiedniego postępowania z odpadami można uczyć nie tylko z rozmachem i w bardzo oryginalny sposób, ale także z uwzględnieniem potrzeb dzieci oraz z dbałością o środowisko dzięki stosowaniu ekologicznych materiałów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię