W sierpniu Urząd Miasta w Ozorkowie przystąpił do realizacji programu edukacji ekologicznej mieszkańców miasta pt. ?Ekobywatele Ozorkowa?.

Akcja skierowana jest do wszystkich mieszkańców miasta, a w szczególności do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich, placówek dla osób niepełnosprawnych oraz dzieci z przedszkoli.

Dla dzieci i młodzieży organizatorzy przygotowali liczne konkursy: konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej pn. „Czyste miasto-czysta przyjemność” przeznaczony dla: przedszkolaków, uczniów ze szkół podstawowych, młodzieży z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych oraz dla osób niepełnosprawnych na terenie Ozorkowa.

Trwa również konkurs międzyszkolny pn. „Makulatura i Cooltura” związany jest z zebraniem jak największej ilości makulatury i puszek. Do konkursu przystąpią dzieci ze szkół podstawowych, młodzież z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych oraz dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych. Trzeci konkurs ma wyłonić najciekawszą  piosenkę przyrodniczo-ekologiczną pn. „Kochajmy przyrodę” i jest skierowany do przedszkolaków.

W ramach projektu zostanie wykonany  ekologiczny plan Ozorkowa z wyszczególnieniem pomników przyrody, oczyszczalni ścieków, wysepek ekologicznych i sortowni odpadów PET. Na stronie internetowej Ozorkowa ukaże się film animowany przedstawiający tzw. Ozobywatela, który swoją postawą daje przykład postawy proekologicznej. Relacje na temat przebiegu akcji ekologicznej będą się pojawiać w postaci kolorowych dodatków do „Wiadomości Ozorkowskich”. 

Program realizowany będzie do 15 listopada br.

Projekt jest realizowany z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Aby obejrzeć film o działaniach Ozobywatela, kliknij tutaj 
 
Źródło: www.ozorkow.net

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię