Trwa wojewódzki konkurs ekologiczny dla uczniów klas III szkół podstawowych województwa śląskiego pt. „Dbajmy o środowisko. Ono na nas czeka!”. Organizatorem konkursu jest Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej ?Wojewódzki Ośrodek Metodyczny? w Rybniku oraz Szkoła Podstawowa nr 15 w Żorach.

Celem konkursu jest upowszechnienie i pogłębienie wiedzy ekologicznej nt. recyklingu i ochrony środowiska – fauny, flory, gleby oraz powietrza.

Konkurs składa się z trzech etapów: I etap – szkolny, który należy przeprowadzić na terenie własnych szkół. Drużynę (3 osoby) należy zgłosić do II etapu – miejskiego lub  gminnego, przeprowadzonego przez doradcę metodycznego oraz III etap – w wyniku eliminacji miejskich lub gminnych komisja wytypuje najlepszą drużynę -3 najlepszych uczestników do eliminacji wojewódzkich.

Drużynę  reprezentuje trzyosobowa grupa uczniów z klas III wyłoniona w drodze eliminacji konkursów miejskich lub gminnych. Uczestnicy konkursu przygotowują transparent – wizytówkę szkoły z elementami ekologicznymi.

Ilustracje powinny dotyczyć tylko jednego ekosystemu: las, ogród, pole, łąka, staw, rzeka, morze.

Uczniowie wykonują prace samodzielnie. Podpisane należy przesłać do 20 kwietnia br. na adres szkoły:
Szkoła  Podstawowa nr 15
 44-240  Żory, ul. Bankowa 1.
 Os. Sikorskiego
tel./faks: 032 43 43 925.  
[email protected]

Konkurs odbędzie się 27 kwietnia br. w godz. 9:30 – 11.00 w Szkole Podstawowej nr 15  w Żorach os. Sikorskiego ul. Bankowa 1 i będzie przebiegał w następujących etapach: I etap: Jury oceni  wcześniej nadesłane prace plastyczne, II etap: Zawodnicy rozwiązują krzyżówki, rebusy, odpowiadają na pytania, wykonują konkurencje sprawnościowe oraz III etap: Drużyny, które uzyskają tę samą ilość punktów odpowiadają na dodatkowe pytania. 

                        
Źródło: www.wom.edu.pl/ao/ekoiii.doc

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię