W najbliższy weekend rozpoczynają się zajęcia na Uniwersytecie Dzieci w Krakowie i Warszawie. Studentami mogą być dzieci uczęszczające do szkoły podstawowej. Wśród tematów zajęć na uniwersytecie znajdzie się ekologia.

Dzieci poznają procesy zachodzące w przyrodzie oraz zdobędą elementarną wiedzę geopolityczną, tak by mogły zrozumieć istotę problemów dotyczących szeroko rozumianej ochrony środowiska. Kolejne tematy to cywilizacja, zdrowie i tożsamość.

Uniwersytet Dzieci to program wzorowany na nauczaniu uniwersyteckim, który wykorzystuje  nowoczesne formy edukacyjne. W ten sposób inspiruje  się dzieci do poznawania świata. Uniwersytet Dzieci powstał po to, by rozwijać dziecięcą ciekawość, intelekt oraz twórczy potencjał. Wykłady Uniwersytetu Dzieci odbywają się w pomieszczeniach wyższych uczelni w soboty. Zajęcia warsztatowe odbywają się zarówno w przestrzeni uniwersyteckiej, jak i w pomieszczeniach innych organizacji wiedzy.

Studenci uczestniczą w czterech wykładach, dwóch warsztatach i jednej wycieczce naukowej.  By uczęszczać na wykłady i warsztaty, trzeba być zarejestrowanym jako student Uniwersytetu Dzieci, a następnie potwierdzić, przy pomocy formularza, rezerwację miejsca na wykładzie.  Kraków i Warszawa to pierwsze miasta w Polsce, które do studiowania zapraszają dzieci.

W temacie Ekologia proponowane są następujące zajęcia:              
 
Czy rozwój cywilizacji przynosi same korzyści? Inauguracja roku akademickiego – 27 września, godz. 13.00.
 
Ekologia –  życie w ziemi. Wykład o najbliższym środowisku człowieka. – 11 października, godz. 13.00.

Ekologia –  życie na Ziemi. Wykład o rozległym środowisku człowieka. – 18 października, godz. 13.00.
 
Skąd się biorą katastrofy ekologiczne? Wykład o degradacji środowiska, AGH – 8 listopada,
 godz. 13.00.
 
Wyrzucaj z głową. Wycieczka na składowisko odpadów komunalnych (do wyboru) –  4,11,18 października,  godz. 9.00, 10.30. 

Czas na las! Wycieczka do Lasku Wolskiego (do wyboru) –  5,12 października godz. 10.00, 11.45, 13.30,11.10;  godz. 9.30, 11.00, 14.45.
 
Zwierzęta małe, mniejsze i najmniejsze. Warsztaty ekologiczne w Instytucie Nauk o Środowisku UJ – 18, 25 października, 4 razy dziennie. 

Technika w służbie ochrony środowiska. Warsztaty w AGH – 8 listopada,  4 razy dziennie.

Źródło: www.ud.edu.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię