Ruszyła ogólnopolska kampania outdoorowa promująca ekojazdę. Od 1 czerwca billboardy w całym kraju zapraszają kierowców do zapoznania się z tajnikami ekologicznego prowadzenia pojazdów. Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Informacji o Środowisku UNEP/GRID-Warszawa.

Plakat eksponowany na tablicach wybrany został w otwartym konkursie. Wszyscy fani i entuzjaści ekologicznej jazdy mogli spróbować swoich sił i przedstawić pomysły na zainteresowanie użytkowników dróg tą tematyka. Zwyciężyła praca autorstwa Pauliny Kosmy. Plakat obrazowo przedstawia oddziaływanie samochodów na środowisko. Zielone, pasiaste tło „zanieczyszczają” spaliny emitowane przez odznaczony białym konturem pojazd. Pozornie monotonny obraz skłania do uważnego przyjrzenia się i wychwycenia trudno dostrzegalnych na pierwszy rzut oka elementów. Plakat – oszczędny w warstwie werbalnej – zawiera jedynie hasło: „Ekojazda?”.

Pytanie zawarte w haśle subtelnie proponuje odbiorcom reklamy rozpoczęcie poszukiwań odpowiedzi na pytanie: czym ekojazda jest i co daje nam i środowisku, w którym żyjemy? Mamy nadzieję, że ta nienachalna sugestia płynąca z plakatów skłoni Polaków do odwiedzenia serwisu Akademii Ekojazdy i wrzucenie „eco-biegu”- mówi Małgorzata Konkol, koordynator projektu (Centrum UNEP/GRID-Warszawa).

Kampania jest częścią prowadzonej od  stycznia 2011 roku Akademii Ekojazdy. W ramach tego projektu Centrum UNEP/GRID-Warszawa prowadzi szereg działań edukacyjno-informacyjnych kierowanych do obecnych i przyszłych kierowców. Uruchomiony został portal społecznościowy www.akademiaekojazdy.pl – źródło informacji o ekologicznych aspektach motoryzacji, sposobach na mniej szkodliwą dla środowiska  jazdę oraz alternatywnych możliwościach transportu.  Przygotowane Vademecum ekologicznej jazdy trafiło do kursantów szkół jazdy w całej Polsce. Projekt podsumuje piknik rodzinny Miasteczko Ekologicznej i Bezpiecznej Jazdy 11 czerwca br. w warszawskim Parku Agrykola.

Podczas Pikniku będzie można m.in.: obejrzeć wystawę prac wyróżnionych w konkursie na reklamę ekojazdy, przeżyć wypadek samochodowy w symulatorze, nauczyć się pierwszej pomocy, poznać nowinki technologiczne w dziedzinie „zielonej motoryzacji” itp.

Więcej 

Dodatkowych informacji udziela:
Małgorzata Konkol – Koordynator Projektu Akademia Ekojazdy;
tel:22 840 6664; 784 484 104.
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię