Dzisiaj w Sandomierskim Centrum Kultury zostanie otwarta wystawa zwycięskich prac zgłoszonych przez dzieci w konkursie pt. ?Moja Wisła?. Wystawa wieńczy kilkumiesięczne działania edukacyjne.

W ramach inicjatywy, która została nagrodzona wsparciem finansowym w tegorocznej edycji konkursu ekologicznego „Henkel – zielone granty”, dzieci mogły zgłaszać prace plastyczne, fotograficzne lub literackie o tematyce związanej z Wisłą. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w dniu zakończenia roku szkolnego.

40 wyróżnionych prac będzie można podziwiać do połowy sierpnia w siedzibie Centrum Kultury przy ul. Rynek 20. Pozostałe działania edukacyjne przeprowadzone przez Sandomierskie Centrum Kultury obejmowały spotkania warsztatowe dotyczące ochrony zasobów wodnych oraz wizytę w lokalnej oczyszczalni ścieków. W zajęciach oraz wycieczce do oczyszczalni wzięło udział w sumie 250 uczniów szkół podstawowych w Sandomierzu.

Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony wychowawców klas, ale ze względu na jego pilotażowy charakter musieliśmy ograniczyć liczbę uczestników zajęć warsztatowych. Dzięki naszym działaniom udało się zaktywizować środowisko lokalne do działań na rzecz ekologii. Szczególnie wdzięczni jesteśmy pracownikom PGKiM Sandomierz, którzy przyczynili się do realizacji projektu. Liczymy, że w przyszłości projekt będzie kontynuowany, m.in. dzięki pieniądzom, które na inicjatywy ekologiczne przeznacza corocznie miasto Sandomierz – powiedział Wojciech Ramus, koordynator działań edukacyjnych z ramienia Sandomierskiego Centrum Kultury.

Wystawa prac konkursowych to jedna z wielu atrakcji festiwalu „Dookoła Wody”. Od 29 lipca do 2 sierpnia na rynku w Sandomierzu odbędą się liczne koncerty oraz pokazy filmów dotyczących Wisły. W programie imprezy znalazł się także piknik ekologiczny pt. „Nie pływam w śmieciach”, podczas którego poprzez zabawę dzieci będą uczyć się podstaw zachowania nad rzeką.

Więcej informacji o festiwalu na www.sckultu.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię