Segregowanie śmieci na czas, wyklejanie surowcami wtórnymi 2,5-metrowego Eko-Robota, a także kiermasz zdrowej żywności i organicznych kosmetyków, to wybrane atrakcje jarmarku Eko-Natura w Swadzimiu koło Poznania. Impreza w Centrum Handlowym Auchan rozpocznie się w najbliższy piątek i potrwa do 14 kwietnia.

Bycie „eko" to nie tylko moda na zdrowe odżywianie i dbanie o środowisko, to także filozofia życia. Świadomość ekologiczna wpływa na wybór produktów spożywczych do codziennych posiłków czy segregację śmieci i wybór rozwiązań nieszkodliwych dla otoczenia.

Od piątku do niedzieli w galerii handlowej Auchan w Swadzimiu na specjalnych stoiskach swoje wyroby zaprezentują gospodarstwa ekologiczne oraz sklepy ze zdrową żywnością. Wśród produktów będzie można wybrać i zakupić organiczne kosmetyki, odwiedzający zobaczą i spróbują licznych, tradycyjnych wyrobów lokalnych, takich jak miody, przetwory owocowe i warzywne, świeżo wyciskane soki oraz biokoncentraty.

Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. W sobotę, 13 kwietnia odbędą się twórcze, ekologiczne warsztaty dla dzieci. Wraz z animatorami maluchy stworzą przy pomocy butelek i starych gazet Eko-Robota, mierzącego 2,5 metra. Najmłodsi będą mogli również spróbować swoich sił w wyścigu na czas w workach na śmieci oraz wziąć udział w konkursie wiedzy o ekologii i ochronie środowiska, a także konkursie plastycznym „Ekologia wokół nas".

Na tym warsztaty się jednak nie skończą. Maluchy będą miały okazję stworzyć własne Eko-ramki w całości wykonane z materiałów wtórnych, w których zrobią sobie zdjęcie. W dodatku będą mogli pobawić się w małych projektantów mody i stworzyć ekologiczną kolekcję ubrań: czapek, kapeluszy, czy bluzek z kolorowych worków na śmieci. Czy maluchom uda się połączyć ekologię i modę? O tym przekonają się wszyscy, którzy przyjdą na warsztaty ekologiczne.

Jarmark produktów ekologicznych w CH Auchan Swadzim potrwa od 12 do 14 kwietnia; w piątek i sobotę w godzinach 9.00-21.00, a w niedzielę 9.30-20.00. Warsztaty ekologiczne dla dzieci odbędą się w sobotę w godzinach 10.00 -18.00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię