Na podstawie siedmiu pytań: o wysokość rachunków za energię elektryczną, zużycie węgla, liczbę posiadanych aut, liczbę przejeżdżanych rocznie kilometrów, nawyku segregacji odpadów, częstotliwości podróżowania samolotem oraz regularności odwiedzin kin i centrów handlowych ankieterzy biorący udział w akcji Carbon Footprint szacowali wielkość odcisku wywieranego na środowisku przez daną osobę.

W rolę ankieterów wcielili się członkowie SLD i Federacji Młodych Socjaldemokratów. Akcja została przeprowadzona w województwie kujawsko-pomorskim. Ankieterzy zachęcali przechodniów do udzielenia odpowiedzi na powyższe pytania. Dzięki temu, że byli wyposażeni w specjalne kalkulatory CO2, mogli od razu oszacować wielkość wpływu na środowisko.
 
Ocenia się, że przeciętny Europejczyk produkuje ok. 11 t dwutlenku węgla rocznie. Gdyby każdy zadeklarował zmniejszenie emisji o choćby 10%, wpływ na środowisko i walkę ze zmianą klimatu byłby ogromny .

Ekolodzy skonstruowali  specjalne „kalkulatory”, dzięki którym po wprowadzeniu ogólnych informacji  otrzymuje się „odcisk” danej osoby, jaki wywiera ona osobiście na środowisko.

Źródło: www.kujawsko-pomorskie-sld.org.pl

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię