Już po raz czwarty, Urząd Dzielnicy Wola jednym z miejskich parków zorganizował ekologiczne aktywności, w ramach projektu „Jak chronić środowisko naturalne?”. W tym roku warsztaty ekologiczne i konkurs wiedzy odbyły się 16 czerwca na terenie Parku im. E. Szymańskiego w Warszawie. 

Jedną z atrakcji, przygotowanych przez Agencję Ekomarketingu  i Edukacji, była organizacja konkursu wiedzy na temat ochrony środowiska. Dzieci miały za zadanie znaleźć w wykreślance dziesięć słów, związanych ze środowiskiem, natomiast dorośli sprawdzali swoją wiedzę dotyczącą właściwego postępowania z odpadami. Edukatorzy obecni na stoisku na bieżąco sprawdzali quizy i wyjaśniali uczestnikom zasady segregacji odpadów, w przypadku popełnienia przez nich błędów w quizie. A te niestety dość często się zdarzały. Mieszkańcy np. błędnie wskazywali umieszczenie stłuczonej szklanki lub naczynia żaroodpornego w pojemniku zielonym, ości po rybie chcieli kompostować, a  stary telefon umieszczać w pojemniku na odpady z tworzyw sztucznych i metale. Dzięki omówieniu przez edukatorów wszelkich wątpliwości z tym związanych, takie błędy nie powinny być już przez nich popełniane. Dlatego każdy uczestnik konkursu, niezależnie od uzyskanego wyniku quizu był nagradzany książkę z zakresu ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. 

Dużym zainteresowaniem cieszyły się też warsztaty. Podczas nich można było ze starej koszulki zrobić torbę bawełnianą, z kartonika po mleku – doniczkę, a znalezioną gałąź zamienić w „łapacza snów”. Nie zabrakło także warsztatów malowania toreb, na których pojawiały się różnorodne wzory, związane ze środowiskiem.  

Wydarzenie, mimo pokrycia się terminu z meczem Reprezentacji Polski i Holandią cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców Warszawy. Chętnie zatrzymywali się na stoisku, brali udział w warsztatach i quizach, a niektórzy spędzili na nim nawet cały dzień. 

GALERIA

« z 2 »

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię