Rozmawiacie na lekcjach o oszczędzaniu wody? Dbacie o szkolny ogródek? Segregujecie odpady? Wszyscy uczniowie i nauczyciele dojeżdżają do szkoły rowerami? A może dopiero planujecie w tym roku zmienić Waszą szkołę w oazę przyrody i ostoję ochrony środowiska? Jeżeli tak, zapraszamy do konkursu o ekologiczne certyfikaty dla szkół!

Fundacja Partnerstwo dla Środowiska, tak jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku ogłasza, w ramach Programu „Szkoły dla Ekorozwoju”, konkurs dla szkół najbardziej zaangażowanych w lokalne działania ekologiczne. Wszystkie zgłoszone do konkursu szkoły ubiegać się będą o prestiżowy tytuł Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej (LCAE) oraz o międzynarodowy certyfikat „Zielonej Flagi”.

Organizatorzy zapraszają na Konferencję Zielonej Flagi wszystkie placówki oświatowe z miasta Elbląga i powiatu elbląskiego, które chciałyby podjąć inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju i powalczyć o międzynarodowy certyfikat „Zielonej Flagi”. Podczas spotkania szkoły, które zdobyły w ubiegłych latach podzielą się swoimi doświadczeniami i zaprezentują dobre praktyki oraz partnerskie działania na rzecz środowiska. Konferencja odbędzie się  12 stycznia 2012 r. o godz. 15.00 w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 2, ul. Polna.

Zgłoszenia na konferencję przyjmowane są do 5 stycznia na adres [email protected].

 
Program:
1. Kroki do otrzymania certyfikatu – prezentacja
2. Dobre praktyki – przykłady działań szkół z certyfikatem.
3. Co to jest Sieć Szkół Zielonej Flagi ?
4. Wręczenie certyfikatu sieciowego SP 4, 4 LO i 5 LO
5. Przystąpienie do certyfikatu – dokonanie formalności przystąpienia do programu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię