Gotowi do wiosennych porządków? Papier, szkło, plastik – wszystko poukładane, oddzielnie i przygotowane do recyklingu. Na pewno o niczym nie zapomnieliśmy? A elektroodpady? Kartridże do drukarek to też śmieci. One również nadają się do ponownego użytku.

Polacy kupują rocznie ponad 9 mln atramentowych wkładów do drukarek, niestety niewielki procent z nich oddają do recyklingu. Świadomość zagrożenia, jakie elektrośmieci stanowią dla środowiska naturalnego, jest naprawdę niewielka. Statystyki mówią, że co roku na światowe wysypiska śmieci trafia kilkaset milionów pustych głowic atramentowych i kaset laserowych. Segregując śmieci, nie powinniśmy zapominać, że kartridże do drukarek to odpady, które zawsze powinny trafiać do recyklingu. Można je  odzyskiwać tak samo jak papier, plastik czy szkło.

Pusty kartridż do recyklingu można oddać przykładowo dzięki akcjom ekologicznym organizowanym  przez należąca do Grupy Black Point, spółkę Eco Service – lidera zbiórek pustych kartridży w Polsce. Jak wziąć udział w akcji? Najłatwiej zrobić to za pomocą specjalnych zwrotnych kopert, dostępnych w elektromarketach sieci Saturn i Media Markt, sklepach Electro World i Komputronik. W tych miejscach dostępne są specjalne, darmowe koperty na puste głowice atramentowe. Wystarczy włożyć pusty tusz do koperty, zakleić i wrzucić do skrzynki pocztowej. Przesyłka jest bezpłatna.

Dzięki temu nie tylko dbamy o środowisko naturalne, ale wspomagamy też wybrany program: wspierający działania UNICEF w krajach rozwijających się lub akcję sadzenia lasów w polskich górach. Jedna złotówka z każdego oddanego w ramach akcji wkładu zostaje przekazana na konto UNICEF lub wspiera program zakupu sadzonek drzew prowadzony przez Klub Gaja.

Więcej informacji o akcji na www.ecomind.pl.

Polacy kupują rocznie ponad 9 mln atramentowych wkładów do drukarek, niestety niewielki procent z nich oddają do recyklingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię