Edukacja domowa nie oznacza, że dzieci powinny być pozostawione na pustyni niewiedzy, w kontekście tak ważnych dziedzin, jak gospodarka odpadami, energetyka czy szeroko pojęta ochrona środowiska. Nauczanie domowe nie oznacza też, że przekazywanie wiedzy musi być nudne. A opracowany przez Dział Edukacji Ekologicznej (DEE) firmy Abrys elektroniczny biuletyn jest najlepszym na to dowodem.

Właśnie teraz, kiedy dzieci pozostają w domach, kiedy często nie wychodzimy z nich przez niemal przez 24 godziny, warto uświadamiać najmłodszym, jak wiele działań musi być podejmowanych w sektorze komunalnym, aby zapewnić nam komfort życia i zaspokoić podstawowe potrzeby.

Metoda na miarę czasów

Dlatego DEE przygotował książeczkę w wersji elektronicznej, które pozwolą lepiej zrozumieć nasz wpływ na środowisko, przybliżą działanie gospodarki odpadami i pomoże ćwiczyć umiejętność segregowania śmieci. Publikacja obfituje w szereg wyzwań dla dzieci. Są to np. zabawy w rozkodowywanie czy łączenie rysunków z pojęciami. Nie zabrakło również krzyżówek, labiryntów, zadań z zakresu segregowania odpadów, kolorowanek, ćwiczenia spostrzegawczości, a także ciekawostek i minikomiksu. Wyzwania zróżnicowano i dostosowano pod kątem potrzeb oraz możliwości poszczególnych grup wiekowych.
W efekcie dzieci i młodzież mogą zweryfikować, czy wiedzą, gdzie powinny trafić poszczególne odpady, albo na czym polega recykling. Taka kampania edukacyjna prowadzona z użyciem materiałów w wersji elektronicznej, lecz z możliwością samodzielnego wydrukowania, pokazuje, że odpowiedniego postępowania z odpadami można uczyć nie tylko z rozmachem i w bardzo oryginalny, ale także w bezpieczny oraz ekologiczny sposób.

Wiedza? przyjemna

Biuletyn nie jest jedynie przekazem edukacyjnym, lecz pomysłowym połączeniem interesująco przedstawionej wiedzy i intelektualnej rozrywki dla pozostających w domach dzieci oraz młodzieży. Dlatego treści są adekwatnie do wieku, potrzeb, predyspozycji i zainteresowań naszych pociech. Nie zabrakło też atrakcyjnej oprawy graficznej, ciekawostek, przydatnych informacji, sposobów na nudę i? wyzwań zamiast zadań! Dzięki temu wykorzystujemy potencjał dzieci i pomagamy im wypełnić czas, zarazem przekazując cenną, życiową wiedzę.

Partnerami elektronicznego wydania biuletynu zostali: Zakład Utylizacji Odpadów w Elblągu, Zakład Gospodarki Odpadami w Bielsku-Białej, Celowy Związek Gmin CZG-12, Kozienicka Gospodarka Komunalna, Związek Komunalny Gmin ?Czyste Miasto, Czysta Gmina?, Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Rzędowie, Związek Gmin ?Krajny? w Złotowie, Związek Gmin Dorzecza Wisłoki, SIPEKO, Polowat, EKOCEL oraz ERP – European Recycling Platform.

W przygotowaniu jest elektroniczny biuletyn edukacyjny na temat gospodarki wodnej oraz ochronie powietrza. Zainteresowane współpracą podmioty proszone są o kontakt: [email protected] oraz tel. 784 001 823

BIULETYN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię