Wielkimi krokami zbliżają się obchody Dnia Ziemi na Polu Mokotowskim w Warszawie (26 kwietnia br.). Na odwiedzających czekają liczne atrakcje, w tym także te związane z bateriami i  zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym.

W ramach wydarzenia odbędą się m.in. na VI Otwarte Mistrzostwa Polski w rozkręcaniu komputerów na czas. Konkurs skierowany jest do osób dorosłych, a zadaniem będzie rozkręcenie komputera w jak najkrótszym czasie. Uczestnicy dostaną odpowiedni strój i akcesoria zabezpieczające, a do wykonania zadania używać będą profesjonalnych wkrętarek. Osoby, które uzyskają najlepsze wyniki otrzymają nowe elektronarzędzia. Młodsi uczestnicy pikniku również będą mogli osobiście rozkręcić komputer i zobaczyć, co jest w środku. Każdy wyposażony zostanie w niezbędne środki bezpieczeństwa oraz narzędzia. Dla najmłodszych przygotowano malowanki, łamigłówki, rebusy itp. o tematyce ekologicznej. 

Firmy Remondis Electrorecycling, Electro-System oraz EKO-PUNKT zapraszają ponadto na warsztaty z wykonywania elektrobiżuterii. Ich celem jest edukacja ekologiczna w temacie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii. W ramach warsztatów zostanie pokazane,że elektroodpady  można wykorzystać powtórnie! Ze zużytych kabli zostanie stworzony szykowny naszyjnik, a części z komputera znajdą się w kolczykach i  pierścionkach.  Oprócz odpadów użyte zostaną również akcesoria do profesjonalnego tworzenia biżuterii. Ciekawie zapowiada się także występ Elektro Band – uczestnicy zagrają na recyklingowych instrumentach wykonanych m.in. z elektrośmieci. Pod wodzą doświadczonego muzyka stworzą ekologiczny zespół. Będzie to dawka dobrej i czystej energii, a jednocześnie edukacja, związana z zagospodarowaniem elektrośmieci.

Warsztaty odbędą się we współpracy z EkoAkademią portalu ZielonaLekcja.pl.

Każdy odwiedzający piknik będzie mógł zapoznać się materiałami informacyjnymi na temat prawidłowego postępowania z odpadami, w tym ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz z bateriami. Zaprezentowany zostanie również projekt firmy Action – ActiveEKO, którego celem jest zbiórka zużytych tonerów i tuszów, na rzecz ochrony środowiska.

Firmy Remondis Electrorecycling, Electro-System oraz EKO-PUNKT zapraszają również do aktywnego udziału w wielkiej zbiórce elektroodpadów, baterii i opakowań, która odbędzie się 26. kwietnia w godzinach 10:00-18:00 na terenie stadionu RKS SKRA (wjazd od ul. Wawelskiej).

Każdy, kto tego dnia przyniesie wymienione poniżej odpady otrzyma w zamian rośliny doniczkowe lub sadzonki krzewów.

  • duży sprzęt (lodówka, pralka, kuchenka, telewizor) = 1 roślinka
  • 3 średnie sprzęty (odkurzacz, komputer, drukarka, suszarka, żelazko, mikser, wiertarka itp.) = 1 roślinka
  • 6 drobnych sprzętów (telefon kom., ładowarka, myszka itp.) = 1 roślinka
  • 20 opakowań szklanych (słoiki, butelki) = 1 roślinka
  • 20 opakowań z tworzywa (butelki po napojach, chemii gospodarczej) = 1 roślinka
  • 20 opakowań z aluminium (puszki po napojach itp.) = 1 roślinka

 

Dodatkowo spośród osób przynoszących baterie i sprzęt rozlosowane zostaną nagrody dodatkowe: wiśnię japońską w donicy (drzewo 4-5 m wysokości) oraz 3 wiśnie szczepione w donicach (drzewka ok. 1,5 m). Aby wziąć udział w losowaniu konieczne będzie wypełnienie karty zgłoszeniowe i zostawienie jej we wskazanym miejscu w punkcie zbierania elektroodpadów.

PLAKAT

 

Źródło: Remondis Electrorecycling

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię