Zakończyła się VII edycja konkursu „Przybysz z Planety WEEE”, który od 2004 roku organizuje Związek Komunalny ?Wisłok? z siedzibą w Rzeszowie.

Konkurs polegał na skonstruowaniu przez zespoły szkolne instalacji przestrzennej przedstawiającej przybysza z obcej planety WEEE, który jako groźny twór cywilizacji technicznej składający się ze zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych, stanowi zagrożenie dla naszego środowiska.

Fantazja konstruktorów nie miała granic. Do finałowej oceny zakwalifikowano 41 prac. Przyznano 10 nagród, a GRAND PRIX otrzymała Szkoła Podstawowa Nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Rzeszowie.

Galę laureatów oraz wystawę finałową "elektrostworów" zorganizowano w Podkarpackim Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie. Były wykłady, prezentacje multimedialne, dyskusje i słodki poczęstunek. Laureaci otrzymali "ekoczeki" wartości 4000 zł i nagrody ufundowane przez „ElektroEko" Organizację Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. Współorganizatorami konkursu obok „ElektroEko" było Stowarzyszenie „EKOSKOP” i EKO-TOP Rzeszów.

Prace finałowe konkursu pokazane zostały również w trakcie mieleckiego II Festiwalu Nauki i Techniki 13-14 stycznia br.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię