Firma EnerSys prowadzi coraz szerzej zakrojone działania edukacyjne w zakresie przekazywania najmłodszym wiedzy o prawidłowym postępowaniu z zużytymi bateriami i akumulatorami. W kolejnej odsłonie kampanii Dział Edukacji Ekologicznej firmy Abrys zrealizował dla EnerSysu następny wieloaspektowy projekt.

Liczba i zakres działań edukacyjnych podejmowanych przez EnerSys w ramach kampanii dla dzieci zasługują na szczególną uwagę, ze względu na nieustanny postęp w tej dziedzinie. Oprócz tradycyjnych już elementów, takich jak następna część komiksowych przygód Akusia pt. ?Akuś i kosmiczni przyjaciele? czy też kolejna gra karciana, tym razem pt. ?Podwojenie mocy?, powstały zupełnie nowe realizacje.

Filmowa edukacja

Na zlecenie EnerSysu Dział Edukacji Ekologicznej firmy Abrys zrealizował dwa filmy edukacyjne, dotyczące tego, czym są baterie i akumulatory i jak z nimi postępować po ich zużyciu. Pierwszy film, bazujący na animowanej postaci akumulatorka Akusia, skierowany jest do młodszych dzieci, a materiał obejmuje zarówno część teoretyczną, jaki tutorial pokazujący, jak własnoręcznie wykonać domowy pojemnik na zużyte baterie albo jak zbudować proste ogniwo, zasilające niskonapięciowe urządzenia, np. elektroniczny zegarek.

Drugi film, przeznaczony dla starszych dzieci i młodzieży, to materiał zrealizowany w postaci wideoblogu, ilustrowanego grafikami, filmami, zdjęciami i rysunkami, a także prostymi animacjami. Osoba prowadząca sygnalizuje i wprowadza kolejno do poszczególnych aspektów poruszanej tematyki, przybliżając odbiorcom niełatwą tematykę baterii i akumulatorów, a także środowiskowych zagrożeń i sposobów radzenia sobie z nimi.

Przydatne gadżety

Oprócz filmów i komiksów tegoroczna kampania edukacyjna Enersys obejmowała również produkcję nietuzinkowych gadżetów. Wydano kalendarz ścienny dla dzieci z rysunkami bohaterów komiksów, a także plany lekcji i zakładki z hasłami oraz poradami promującymi właściwe postępowanie z bateriami. Gadżety te mają na celu uzmysłowienie, iż istnieje wiele typów baterii i akumulatorów, a dla bezpieczeństwa własnego oraz środowiska w szkołach i przedszkolach powinniśmy gromadzić tylko baterie alkaliczne. Ponadto, aby chronić nie tylko środowisko, ale także zwiększyć bezpieczeństwo samych dzieci, DEE firmy Abrys dostarczył breloki odblaskowe w kształcie Akusia, zapewniające poprawę widoczności dzieci w warunkach zmniejszonej widoczności.

Kampania edukacyjna prowadzona przez EnerSys pokazuje, że odpowiedniego postępowania z odpadami można uczyć nie tylko z rozmachem i w bardzo oryginalny sposób, ale także z uwzględnieniem potrzeb dzieci oraz z dbałością o środowisko dzięki stosowaniu ekologicznych materiałów.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię