17 kwietnia 2010 roku o godz. 10.00 w Zespole Szkół Handlowych w Poznaniu przy ul. Śniadeckich 54 / 58 przeprowadzony został Etap Wojewódzki XXV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, która w województwie wielkopolskim odbywa się pod patronatem Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Adresatami Olimpiady Wiedzy Ekologicznej są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs obejmuje trzy etapy – podstawowy, wojewódzki i centralny, a jego  finaliści i laureaci na szczeblu krajowym mogą bez egzaminów wstępnych podjąć studia wyższe na ponad 50 uczelniach w kraju. Głównym zadaniem olimpiady jest propagowanie treści ekologicznych oraz zachęcanie młodych ludzi do działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Do wojewódzkiego etapu konkursu zakwalifikowało się 144 uczniów z 62 wielkopolskich szkół.

W Wielkopolsce nadzór nad organizacją konkursu sprawuje Wojewódzki Komitet Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Współorganizatorem wydarzenia jest między innymi Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który finansuje organizację wydarzenia oraz nagrody dla finalistów i laureatów.

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię