W Przedszkolu nr 6 ?Pod Zielonym Parasolem? w Morągu w ramach Programu ?Szkoły dla Ekorozwoju? realizowana jest po raz kolejny kampania na rzecz poszanowania energii pod hasłem ?O Ziemię dbamy ? energię oszczędzamy!?.

W ramach tej kampanii zorganizowany został Festiwal Energii. Wzięły w nim udział dzieci 5-6 letnie z Ekozespołów: „Leśne Ludki” i „Słonka”. Festiwal Energii to cykl zajęć edukacyjnych, których głównym celem było dostarczenie przedszkolakom wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii – słońca, wody i wiatru.

Najważniejszą i najciekawszą dla dzieci część Festiwalu stanowiły zabawy badawcze prowadzone przy aktywnym ich udziale. Pod czujnym okiem nauczycielek w prostych, samodzielnie przeprowadzanych doświadczeniach pozyskiwały siłę światła wody i wiatru wprawiając w ruch specjalnie skonstruowane na potrzebę Festiwalu przez nauczycielki: Lidię Szwaracką i Ewę Jaroszewicz mini-elektrownie i turbiny wodne, pojazdy napędzane za pomocą balonów wypełnionych powietrzem czy urządzenia zasilane energią skumulowaną w baterii słonecznej.

Podczas zajęć przypomniano zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych oraz proste, codzienne sposoby na oszczędzanie energii w domu i w przedszkolu zawarte w opracowanym w placówce „Kodeksie Energetycznym”. Wspólne zajęcia zakończyła uwielbiana przez dzieci zabawa w „Elektrownię”.

Beata Kamińska
Przedszkole nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” w Morągu

Od Redakcji: zachęcamy również inne przedszkola do dzielenia się z naszymi Czytelnikami swoimi doświadczeniami związanymi z edukacją ekologiczną

Przygotowanie merytoryczne

Wszyscy chętnie udzielali się na zajęciach

Wspaniałe efekty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię