Pod hasłem „Promocja przyrody i krajobrazu Europy” w dniach 7-11 czerwca 2017 r. odbędzie się XVII Międzynarodowy Festiwal Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego w Łodzi.

Jest to cykliczne wydarzenie, które prortal zielonalekacja.pl objęła swoim patronatem.  Motto tegorocznej edycji: ?Lasy w kulturowym krajobrazie Europy?, przewijać będzie się przez cały program. Pokazom filmów konkursowych towarzyszyć będzie szereg różnorodnych wydarzeń kulturalno-edukacyjnych jak: warsztaty dla młodzieży i profesjonalistów, wystawy, wycieczki edukacyjne, panele dyskusyjne, wydarzenia muzyczne, przemarsze oraz pokazy filmowe, również plenerowe. Wszystkie formy sztuki i kultury prezentowane w trakcie festiwalu spaja główny temat, jakim jest przyroda.

Festiwal zainauguruje pochód uczestników wydarzenia ?Las Wędrujący Łodzią?. W programie znalazł się cykl warsztatów edukacji ekologicznej oraz zajęcia praktyczne ?Zielone Studio?, które są kierowane nie tylko do młodych filmowców, ale także do profesjonalistów. Nie zabraknie otwartych wydarzeń plenerowych, takich jak wycieczka edukacyjna do Spalskich Lasów czy też zwiedzanie Ogrodu Botanicznego. Festiwal proponuje cykl paneli dyskusyjnych: ?Wartość lasu? oraz ?Autorski film przyrodniczy?. Wielbiciele muzyki również nie będą rozczarowani, gdyż w trakcie wydarzenia zaplanowany jest koncert Marcela Balińskiego.

Zwieńczeniem festiwalu będzie wyłonienie zwycięzcy konkursu głównego i plenerowa projekcja jego produkcji oraz filmu fabularnego Jana Jakuba Kolskiego ?Las, 4 rano? wraz ze spotkaniem z bohaterami filmu.

Szczegółowy Program Festiwalu

Fot. Depositphotos/alphaspirit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię