Być może już w tym roku w Szczecinie odbędzie się festiwal, którego motywem przewodnim będzie ekologia. Firma eventowa Stereomatic Agency Group złożyła w Urzędzie Miejskim projekt nowego wydarzenia kulturalno-ekologicznego o nazwie Green Szczecin Festival.

Impreza planowana jest na 5-7 czerwca br. Organizatorzy zapowiadają, że ma to być coś więcej niż kolejny festiwal. Wydarzenie składać się będzie z części związanej z ekologią oraz części muzycznej.

5 czerwca to Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Organizatorzy pragną,  aby w tym czasie Szczecin stał się miejscem dyskusji o problemach lokalnych i globalnych związanych z ekologią. 

Bardzo ważną częścią imprezy będą koncerty zagranicznych gwiazd. W amfiteatrze położonym w sercu Parku Kasprowiczaw ciągu dwóch dni wystąpi sześciu zagranicznych i dwóch  polskich wykonawców. Przedstawiciele Stereomatic prowadzą negocjacje m.in. z Basement Jaxx, The Streets, Roots Manuva, Sigur Ros czy Tricky’m. Druga scena ustawiona na Jasnych Błoniach gościć będzie przede wszystkim polskich i zagranicznych wykonawców reprezentujących tzw. ”nurt eko”. 

Pracując ponad pół roku nad projektem Green Festival, konsultowaliśmy nasz pomysł z przedstawicielami mediów, firm, organizacji ekologicznych, aby w pełni dopasować go do założeń strategii Szczecina tzn. Floating Garden oraz, aby nadać mu wyjątkowy charakter– mówi Damian Haftkiewicz, dyrektor kreatywny Stereomatic i pomysłodawca wydarzenia.

Green Szczecin Festiwal ma być multiplatformą, w ramach której odbędą się wydarzenia o charakterze społecznym i ekologicznym Do udziału w przedsięwzięciu zostały zaproszone organizacje i koła ekologiczne, uczelnie, szkoły oraz osoby publiczne oraz eksperci zajmujący się  ekologią i społeczną odpowiedzialnością biznesu. 

Wydarzeniu towarzyszyć będą konferencje, spotkania, prezentacje, pokazy filmów i występy teatrów, happeningi, wystawy czy akcje performance. Podczas imprezy zaprezentują się organizacje i fundacje zajmujące się ochroną środowiska i prawami zwierząt. Będą pokazy eksperymentów i wynalazków ekologicznych. Organizatorzy zapowiadają również wydarzenia sportowe, ponieważ Green Festiwal ma promować zdrowy i aktywny tryb życia. 

Źródło: www.stereomatic.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię