Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego zaprasza na warsztaty filcowania na mokro ?Wola filcowania. Filcuj do Woli?, które odbędą się w piątkowe popołudnie, 19 sierpnia o godz. 16.00 na poznańskiej Woli.

Uczestnicy warsztatów nadając wełnie czesankowej trójwymiarową formę wykonają elementy biżuterii oraz samą biżuterię (kolczyki, bransoletki, korale, naszyjnik) z dodatkiem ozdób szklanych, ceramicznych, z użyciem półfarbykatów i narzędzi jubilerskich. Filc (uważany przez niektórych historyków za najstarszą tkaninę ludzkości) stał się ostatnio bardzo modnym materiałem, obecnym w designie, biżuterii, modzie. Jest tworzywem ekologicznym, ciepłym, a przede wszystkim trwałym. Filcowanie zaś to technika, która pozwala uwolnić fantazję zwiększa wrażliwość, integruje grupę, wspomaga rozwój wyobraźni oraz zdolności manualne.

Prowadzenie: Agnieszka Jackowiak, Anna Zujewska /www.filc.art.pl/
Dodatkowe informacje i zgłoszenia: [email protected]

Projekt „Wola. Innowacje i Kreacje” jest przedsięwzięciem organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w terminie od maja do 31 października 2011 r., na terenie Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego Hipodrom – Wola w Poznaniu. Projekt obejmuje szeroką tematykę designu i promocji kultury innowacji. Rolą wiodącą jest w nim wzornictwo, promocja młodych projektantów i najnowszych trendów światowych w kulturze projektowania. Awangardowy pawilon zbudowany w technice modułów kontenerowych jest miejscem realizacji licznych projektów edukacyjnych, promocyjnych i wystawienniczych m.in. wystawy osiągnięć młodych wielkopolskich projektantów, pokazu najnowszych osiągnięć światowej architektury modułowej takich sławnych projektantów, jak Adam Kalkin czy HanSlavik, warsztatów kreatywnych prowadzonych przez artystów, animatorów i doświadczonych pedagogów czy działań integrujących społecznie.

Warsztaty odbędą się w ramach Projektu „Wola. Innowacje i Kreacje”, realizowanego na terenie Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego Hipodrom–Wola w Poznaniu, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego przygotował liczne atrakcje dla spędzających lato w mieście.  W wakacyjnych miesiącach czekają nas trzy sesje warsztatowe: „Design w przestrzeni publicznej” (6 sierpnia 2011r.), „Wola filcowania, filcuj do Woli” (19 sierpnia 2011r.) oraz „Eko moda – odzyskana panna młoda” (28 sierpnia 2011r.).

Dodatkowo, w trakcie trwania projektu „Wola. Innowacje i Kreacje”, zwiedzający mogą podziwiać wystawę prac młodych wielkopolskich projektantów, pokaz najnowszych osiągnięć światowej architektury modułowej z wykorzystaniem kontenerów biurowych i morskich oraz od września prezentację projektów pokonkursowych „ReVita Wielkopolsko”. Ponadto w sierpniu planowana jest wystawa Eco-designu.

Projekt „Wola. Innowacje i Kreacje” obejmuje szeroką tematykę designu i promocji kultury innowacji. Rolą wiodącą jest w nim wzornictwo, promocja młodych projektantów, najnowszych trendów światowych w kulturze projektowania oraz łączenie kultury innowacji z życiem społeczności lokalnych. Akcja, zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, rozpoczęła się w maju i potrwa do 31 października.

Wstęp na wszystkie imprezy organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w ramach projektu „Wola. Innowacje i Kreacje” jest bezpłatny. Szczegóły dotyczące poszczególnych wydarzeń można znaleźć na stronie www.wolakreacje.pl.

WARSZTATY

19.08.2011 WOLA FILCOWANIA, FILCUJ DO WOLI
START GODZ. 16.00

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego zaprasza na warsztaty filcowania na mokro „Wola filcowania. Filcuj do Woli”, które odbędą się w piątkowe popołudnie, 19 sierpnia, na poznańskiej Woli.

Uczestnicy warsztatów nadając wełnie czesankowej trójwymiarową formę wykonają elementy biżuterii oraz samą biżuterię (kolczyki, bransoletki, korale, naszyjnik) z dodatkiem ozdób szklanych, ceramicznych, z użyciem półfarbykatów i narzędzi jubilerskich.

Filc (uważany przez niektórych historyków za najstarszą tkaninę ludzkości) stał się ostatnio bardzo modnym materiałem, obecnym w designie, biżuterii, modzie. Jest tworzywem ekologicznym, ciepłym, a przede wszystkim trwałym. Filcowanie zaś to technika, która pozwala uwolnić fantazję zwiększa wrażliwość, integruje grupę, wspomaga rozwój wyobraźni oraz zdolności manualne.

Prowadzenie: Agnieszka Jackowiak, Anna Zujewska /www.filc.art.pl/

20.08.2011 EKO MODA – ODZYSKANA PANNA MŁODA
START GODZ. 16.00

Suknia ślubna z reklamówki, folii bąbelkowej, worka na śmieci, gąbki, kartonu czy puszki? Żart? Absolutnie. Tylko coś dla fanek mody i ekologii, czyli trashion.
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego zaprasza na warsztaty z projektowania i wykonywania oryginalnych sukien ślubnych z materiałów recyklingowych. Uczestnicy otrzymają gotowe białe płócienne pasy gorsetowe (z fiszbinami, do dopasowania do ciała za pomocą sznurowania) na których zbudują suknię z materiałów recyklingowych.
Ukoronowaniem warsztatów będzie pokaz mody – w roli modelek wystąpią uczestniczki warsztatów.
Prowadzący: Magda Bojan – technik technologii odzieży o specjalności projektowanie odzieży, 15 letnie doświadczenie w zawodzie.

Dodatkowe informacje i zgłoszenia: [email protected]

WYSTAWY

otwarte: godz. 10.00 -22.00

Studenci i Absolwenci
Na wystawie zaprezentowane są prace studentów i absolwentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz Politechniki Poznańskiej. Ekspozycja to prototypy form wzorniczych, mebli oraz modeli obiektów architektonicznych. Wystawa jest doskonałą okazją na przyjrzenie się efektom procesu twórczego studentów poznańskich uczelni wyższych o kierunkach projektowych.

ReVita Wielkopolsko (od września 2011r.)
Pokaz projektów pokonkursowych "ReVita Wielkopolsko!". Projekty to próba zainspirowania świeżego i kreatywnego spojrzenia na tereny dotychczas opuszczone, które ulegają degradacji. Ideą konkursu jest wydobycie z tych miejsc nowej energii i odkrycia ich uśpionego potencjału. Efektem ma być pomysł na nową funkcjonalność i nowy wizualny „kostium architektoniczny" . W ramach wystawy odbywa się też prezentacja artystycznych zdjęć pięciu wybranych obiektów zgłoszonych do konkursu przez wielkopolskie gminy w 2011 roku, autorstwa Światosława Wojtkowiaka.

Made of Boxes
Prezentacja wybranych światowych realizacji w technologii architektury modułowej z wykorzystaniem kontenerów biurowych i morskich. Nowość światowej ekologicznej architektury.

Eco-design (od sierpnia 2011r.)
Mówiąc o współczesnym wzornictwie przemysłowym coraz częściej wskazujemy na produkty określane mianem eko designu czy designu zrównoważonego. Czy jest to tylko chwilowa moda związana z ekologicznym stylem życia? Czy faktyczna potrzeba konsumentów chcących eliminować negatywny wpływ na środowisko naturalne? Świadomość projektantów i producentów w procesie tworzenia produktu zrównoważonego na przestrzeni ostatnich lat znacznie się zwiększyła głównie za sprawą pogłębiającego się kryzysu ekologicznego, znacznego wzrostu gospodarczego oraz wyczerpywania się zasobów naturalnych. Wystawa Eko designu w pawilonie „Wola. Innowacje i Kreacje” ma na celu zaprezentowanie produktów, których rozwiązania projektowe są przykładem designu zrównoważonego, którego jak się przekonają widzowie coraz więcej na polskim rynku wzornictwa przemysłowego

Więcej o projekcie: www.wolakreacje.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię