W dniach 4-5 października odbędą się Europejskie Dni Ptaków 2008.

W Polsce Europejskie Dni Ptaków organizowane są od 15 lat i cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W zeszłym roku na podpatrywanie żurawi wybrało się ponad 4500 osób z całego kraju. W tym roku głównym tematem obchodów są dzikie gęsi, a w szczególności gęgawa.

Dni Ptakow są okazją do zwrócenia uwagi na różnorodność ptasiego życia oraz na zagrożenia życia ptaków związane z utratą miejsc, w których mogą spokojnie wychowywać pisklęta, zbierać pokarm, odbywać pierzenie i nabierać sił do dalszej wędrówki. Uczestnicy akcji wyposażeni w formularze liczeń co roku odwiedzają ostoje ptaków i dokonują akcji liczenia.

Wykaz ostoi wraz z informacjami o gatunkach, które można tam zaobserwować, formularze elektroniczne i ogłoszenia o wycieczkach w całej Polsce, znajdują się na stronie www.otop.org.pl w zakładce Europejskie Dni Ptaków.

Wyniki liczenia należy przesłać do 15.30 w niedzielę, 5 października br. na adres: [email protected]  lub OTOP, ul. Odrowąża 24, 05-270 Marki. Tego samego dnia wyniki z Polski, zostaną przesłane do centrum zbierania danych Europejskich Dni Ptaków, które w tym roku mieści się na Słowacji.

Zgłoszenia udziału w akcji przyjmowane są do 24 września pod adresem: [email protected] lub faxem: 22 761 50 91.

Źródło: www.otop.org.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię