W czwartek, 17 lutego br. na terenie Zespołu Szkół Odzieżowych im. Wł. Reymonta w Poznaniu odbył się etap pisemny III Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Moja Wielkopolska”, organizowanego przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego oraz Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 w Poznaniu.

W tym roku z zadaniami  zmierzyło się niemal 100 gimnazjalistów z całej Wielkopolski.

Na początku uczestnicy konkursu pisali test, w którym mieli okazję wykazać się wiedzą na temat przyrodniczych i kulturowych walorów Wielkopolski. Zadania dotyczyły m.in. gwary poznańskiej, profesji znanych Wielkopolan i krajobrazów parków… krajobrazowych.

Po zmaganiach konkursowych uczestnicy wraz z opiekunami zostali zaproszeni na drobny poczęstunek, który miał wzmocnić ich siły przed udziałem w dalszych punktach programu. Następnie wszyscy mieli okazję obejrzeć prezentację Zespołu Szkół Odzieżowych, która obejmowała między innymi interesujący pokaz mody. Na koniec najbardziej wytrwali, którzy nie przestraszyli się powrotu zimowej aury, pod opieką przewodników z poznańskiego PTTK ruszyli na zwiedzanie zabytkowej części Poznania.

Poziom tegorocznej edycji był bardzo wysoki. Aby zakwalifikować się do II etapu należało zdobyć minimum 88 punktów (na 100 możliwych). W związku z tym, że aż sześciu zawodników uzyskało 88 punktów, jury konkursu podjęło decyzję o nieprzeprowadzaniu dogrywki i zakwalifikowaniu do II etapu 23 zawodników.

Najlepsi zawodnicy wraz z opiekunami w dniach 24-26 marca br. W nagrodę odwiedzą Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Lądzie. Tam odbędzie się finał konkursu, który polegać będzie na przedstawieniu projektów nowych ścieżek dydaktycznych, wyznaczonych na terenie regionu. Wszyscy finaliści wezmą również udział w warsztatach przyrodniczo-krajoznawczych.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię