Wszystkich uczestników konkursu „Gmina z misją” namawiamy do zachęcania nauczycieli, studentów i edukatorów do zgłaszania się do konkursu ?Lekcja o niskiej emisji??. Konkurs polega na przygotowaniu scenariusza lekcyjnego na temat niskiej emisji. Za każde zgłoszenie gmina otrzymuje 1 dodatkowy punkt, co umocni waszą pozycję w liście rankingowej i przybliży do zwycięstwa!

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz zgłoszeniowy

Celem konkursu ?Gmina z misją? jest promocja inicjatyw mających na celu likwidację niskiej emisji. Za każdą z nich jednostki samorządu terytorialnego (miasta i gminy) w czasie trwania konkursu otrzymują punkty, co będzie pozycjonowało je na listach rankingowych. Konkurs wygrywa ten podmiot, który zdobędzie największą liczbę punktów. Inicjatywy można zgłaszać do 30 września 2014 r.

Przedmiotem konkursu jest upowszechnienie i uhonorowanie wszelkich podejmowanych przez miasta i gminy działań (informacyjnych, edukacyjnych i inwestycyjnych), zmierzających do likwidacji na ich terenie problemu niskiej emisji. Rywalizacja odbywa się w trzech kategoriach: miasta pow. 100 tys. mieszkańców, miasta od  50 do 100 tys. mieszkańców, a także gminy i miasta do 50 tys. mieszkańców.

Za każde działanie, mające na celu likwidację niskiej emisji są przyznawane punkty. W konkursie wygra ta jednostka, która zdobędzie największą ilość punktów, a tym samym wykaże się największą aktywnością w walce z niską emisją. Pod uwagę są brane takie działania jak: zorganizowanie wsparcia finansowego dla mieszkańców, zamieniających ogrzewanie węglowe na bardziej ekologiczne, przeprowadzenie termomodernizacji budynków, stanowiących własność gminy, zorganizowanie spotkania z mieszkańcami nt. niskiej emisji itp. Ilość punktów, przyznawanych za poszczególne działania została określona w regulaminie.

Przedstawiciele zwycięskich gmin zostaną zaproszeni na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się podczas Gali Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON 2014.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię