Już niewiele czasu pozostało do największej woluntarystycznej akcji w dziejach świata ? Godziny dla Ziemi WWF. Przyłącz się już dziś i zgaś światło na symboliczną godzinę 31 marca o 20.30!

Po raz szósty Godzina dla Ziemi WWF zjednoczy setki milionów ludzi na całym świecie, którzy poprzez symboliczny gest zgaszenia światła na jedną godzinę  pokażą , że los środowiska nie jest im obojętny. Dokładnie o 20.30 czasu lokalnego, w sobotę 31 marca zgasną światła w domach, firmach i obiektach publicznych na całym świecie, również w Polsce. 

Rok temu światła zgasły w ponad 5 tysiącach miast w 135 krajach na wszystkich kontynentach. W ciemności pogrążyły się ikony architektury z całego świata: Wieża Eiffla w Paryżu, Opera w Sydney, Brama Brandenburska w Niemczech, piramidy w Egipcie, Zakazane Miasto w Chinach, Pałac Kultury i Nauki i Zamek Królewski w Warszawie, Spodek w Katowicach, Sukiennice i Kopiec Kościuszki w Krakowie i wiele innych.

Rosnąca liczba osób i urzędów rokrocznie przyłączająca się do akcji pokazuje, że zwiększa się globalna świadomość ekologiczna, a kwestie ochrony środowiska stają się dla ludzi coraz ważniejsze. Od 2007 roku, kiedy to z inicjatywy WWF akcja została zorganizowana w Sydney w Australii, do roku 2012 Godzina dla Ziemi WWF urosła do największej woluntarystycznej akcji w dziejach świata.

Do tegorocznej edycji w Polsce przyłączyło się już wiele miast, między innymi: Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk, Gniewino, Gorzów Wielkopolski, Grodzisk Mazowiecki, Koszalin, Katowice, Malbork, Olsztyn, Opole, Pruszków, Rzeszów, Racibórz, Starogard Gdański, Toruń, Trzebiatów, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Elbląg, Barcin, Dobre Miasto, Luboń i Nowy Sącz. WWF zachęca Urzędy wszystkich miast w Polsce do zgłaszania swojego udziału poprzez e-mail: [email protected].

Gaszenie świateł podczas Godziny dla Ziemi WWF ma wymiar symboliczny – podkreśla Małgorzata Kosowska z WWF Polska. Zachęcamy Polaków do przyłączenia się do tego niezwykłego, pozytywnego manifestu aby pokazać swoje zaangażowanie i troskę o środowisko razem z ludźmi na całym świecie. Poprzez Godzinę dla Ziemi WWF chcemy  przypomnieć, że warto dbać o Ziemię przez cały rok, nie tylko gasząc zbędne światła i oszczędzając energię w domu, ale także chociażby rezygnując z jednorazowych foliówek, biorąc prysznic zamiast kąpieli w wannie, segregując odpady, używając papieru z makulatury czy drukując dwustronnie

Przyłącz się na do akcji, zgaś światło 31 marca i pokaż innym, że losy naszej planety nie są Ci obojętne.                  
 

Godzina dla Ziemi w pigułce

CO: Godzina dla Ziemi WWF

KIEDY: Sobota, 31 marca, godzina 20:30 

DLACZEGO: Aby pokazać swoje zaangażowanie i troskę o środowisko razem z ludźmi na całym świecie i przypomnieć innym, że warto na co dzień dbać o Ziemię.

JAK: Zarejestruj się i zgaś światło na symboliczną godzinę.

                                                                                                                              

Więcej: www.wwf.pl/godzinadlaziemi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię