Jeden z czerwcowych weekendów upłynął poznańskim dzieciom pod hasłem tworzenia małych dzieł sztuki ze zużytych opakowań oraz materiałów dekoracyjnych. Na jesień planowane są kolejne warsztaty sztuki recyklingowej dla najmłodszych.

Kilkugodzinne zajęcia warsztatowe pt. "Artystyczny Recykling" odbywały się  w ramach Dreptaka Kultury 2010  i trwały dwa dni: 19-20 czerwca w Fundacji Wspierania Twórczości, Kultury i Sztuki ARS w Poznaniu.

Warsztaty miały uświadomić uczestnikom (głównie dzieciom oraz ich rodzicom),  że korzystając z obecnych w każdym domu zużytych opakowań, taki jak: kubeczki po jogurtach, rolki po papierze  toaletowym, pudełka po pizzy i mając odrobinę kreatywności można stworzyć małe dzieła sztuki.

Uczestnicy warsztatów mieli do dyspozycji wytłoczki po jajkach (wolontariusze pokazywali, że można z nich zrobić np. kwiaty), rolki po papierze toaletowym (robiono z nich laleczki, pszczółki itp.), kubeczki po jogurtach (również przerabiane na lalki), butelki po wodzie o pojemności 0,5 l, kubeczki po pitnym jogurcie itp (przerabiane na wazony i przyborniki do długopisów, kredek itp.), opakowania po pizzy, zakrętki i inne drobne odpady (tworzono z nich obrazki-mozaiki), a także materiały dekoracyjne: kolorowy papier, klej, bibuła, kredki, pisaki itp. Powstawały z nich niepowtarzalne wytwóry sztuki recyklingowej.

Zdaniem organizatorów, warsztaty były owocna, panowała niezwykle twórcza atmosfera, liczono tylko na nieco większą liczbę uczestników, która pozwoliłaby np. zbudować wielki kartonowy zamek. 

Organizatorzy planują ponowić warsztaty  od września lub października i prowadzić je cyklicznie w ramach akcji "Kino za Złotówkę" (prawdopodobnie warsztaty będą podzielone tematyczne – np. na jednych zajęciach  wszystkie dzieci tworzą z rolek po papierze toaletowym, na innych z kubeczków po jogurcie itp.).

Informacje nt. warsztatów "Artystyczny Recykling" będą zamieszczane m.in. na ZielonaLekcja.pl.

Źródło: Fundacja ARS

 

Rolki po papierze toaletowym przerodziły się w laleczki i pszczółki itp. / Fot. Fundacja Ars

Uczestnicy uświadomili sobie, że tworzywem do dzieł sztuki mogą być nawet zużyte opakowania. / Fot. Fundacja ARS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię