Fundacja EkoRozwoju zaprasza do udziału w drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu fotograficznego ?Moja najpiękniejsza aleja?. Konkurs skierowany jest do wszystkich miłośników piękna przyrody oraz pasjonatów fotografii.

Konkurs ma charakter indywidualny, adresowany jest do dzieci i młodzieży szkolnej oraz osób dorosłych, którzy zrobią najpiękniejsze zdjęcia w dwóch kategoriach:
a) Moja najpiękniejsza aleja
b) Mieszkańcy starych alei

Zdjęcia można przesyłać poprzez formularz konkursowy dostępny na stronie www.aleje.org.pl. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 30 września 2013 roku. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w październiku 2013 roku. Pula nagród to kilkanaście tysięcy złotych. Najpiękniejsze zdjęcia opublikowane w  kalendarzu ściennym na 2014 rok, który będzie dystrybuowany pośród instytucji zajmujących się ochroną drzew w otwartym krajobrazie.

Konkurs jest realizowany przez Fundację EkoRozwoju w ramach programu ochrony alej „Drogi dla Natury”, działanie jest sfinansowane ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu LIFE. Celem tego programu jest zachowanie i odtwarzanie zadrzewień w otwartym krajobrazie, w tym zwłaszcza drzew przydrożnych. Nasze działania opierają się na rzeczowej dyskusji oraz szkoleniach, w które angażowani są fachowcy i naukowcy, korzystający z najnowszych osiągnięciach wiedzy w zakresie biologii drzew. Efekty szkoleń wzmacniane są przez prowadzenie edukacji w szkołach, inicjowanie społecznych akcji sadzenia drzew oraz konkursy. Poprzez konkurs fotograficzny pracownicy Fundacji chcą uwrażliwiać społeczeństwo na piękno otaczającego krajobrazu, w tym zwłaszcza starych drzew.
 

Zdjęcie nagrodzone w zeszłorocznej edycji konkursu: aleja autorstwa Sebastiana Łuczywo

Zdjęcie nagrodzone w zeszłorocznej edycji konkursu ptaki autorstwa Mateusza Piesiaka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię