Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii były tematem II edycji Tygodnia Zrównoważonej Energii, który od 19 do 23 maja odbywał się w Krakowie.

Wśród poruszanych zagadnień znalazły się m.in. aspekty pozyskiwania nośników energii, konwersji, przesyłu, magazynowania oraz efektywnego użytkowania energii, a także nowych technologii energetycznych i edukacji w temacie energii.

Tydzień Zrównoważonej Energii to szeroki wachlarz wydarzeń, który otworzyła konferencja poświęcona triadzie: Energia – Ekologia – Etyka. Ciekawym pomysłem był Park Energetyczny, w którym firmy z branży energetycznej zaprezentowały swoje produkty. Odbył się także szkolenia tematyczne. Uczniowie mogli skorzystać ze zwiedzania lokomotywy AGH lub zwiedzić Muzeum AGH. Niewątpliwą atrakcją był alert: „Kraków – stop emisji: Elektryczna komunikacja miejska”. Wydarzenia zostały okraszone pokazem filmów.

Organizatorem II Tygodnia Zrównoważonej Energii był Wydział Energetyki i Paliw, przy współudziale Studenckiego Towarzystwa Naukowego, Kół Naukowych Eko-Energia, Ignis, Uranium i TD Fuels oraz Uczelnianej i Wydziałowej Rady Samorządu Doktorantów i Studentów.

Impreza odbyła się pod patronatem portalu ZielonaLekcja.pl.

10257982_509495712511418_137510361020953695_o

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię