Internetowe ZOO – serwis ZooDlaDzieci.pl powstało z myślą o najmłodszych. To nowy edukacyjny projekt, którego głównym celem jest przekazanie dzieciom w prosty i zachęcający sposób rzetelnych informacji o życiu wybranych dzikich zwierząt.

Są to mieszkańcy naszego zoo, którzy reprezentują wszystkie kontynenty i różne środowiska. Z czasem ZooDlaDzieci.pl będzie się powiększało o nowe interesujące gatunki.

Odwiedziny Internetowego ZOO to dla najmłodszych dzieci doskonałe wprowadzenie w świat dzikich zwierząt. Interaktywną przygodę rozpoczyna się od wyboru grupy wiekowej. Materiał edukacyjny oraz bajki z lektorem i interaktywne kolorowani on-line przygotowane są w działach dla Maluchów (w wieku 3-5 lat) oraz Starszaków (w wieku 5-7 lat). Wytyczne wiekowe należy traktować orientacyjnie i dostosować do etapu rozwoju swojej pociechy.

Zakres treści umieszczonej na stronie konsultowany jest z psychologiem dziecięcym, co zapewnia powstanie przekazu przystosowanego do typowych problemów rozwojowych i możliwości percepcji dzieci w określonym wieku. W związku z tym nawigacja po stronie wspomagana jest przez lektora. Pamiętając, iż naszymi odbiorcami są dzieci, korzystamy ze studia nagraniowego posiadającego doświadczenie w nagrywaniu słuchowisk i audiobooków. Dodatkowo przekazywana treść zilustrowana jest w przejrzysty sposób zdjęciami i obrazkami.

ZooDlaDzieci.pl to połączenie nauki i zabawy. Poznawanie świata zwierząt to dla dziecka fascynująca przygoda. ZooDlaDzieci.pl jest bezpiecznym miejscem w Internecie, które warto odwiedzić przed wizytą w prawdziwym ogrodzie zoologicznym. Tutaj dziecko może zagłębić się w świat zwierząt, aby dokładniej poznać ich zwyczaje, a następnie zweryfikować zdobyte wiadomości w bezpośrednim kontakcie z żywymi zwierzętami.

Filmy i pokazy zdjęć to część edukacyjna, która zawiera informacje dotyczące charakterystyki danego gatunku. Dzięki temu dziecko może dowiedzieć się istotnych faktów o życiu wybranego zwierzęcia. Czytany przez lektora tekst zawiera podstawowe wiadomości dotyczące biologii gatunku takie jak m.in.: opis wyglądu zwierzęcia, miejsce jego występowania i upodobania pokarmowe, a także różne ciekawostki.

Bajki i kolorowanki to zabawa, przy której dziecko utrwali zdobytą wcześniej wiedzę.  Każda z bajek jest krótką historią o przygodach danego zwierzaka, a wyświetlana wraz z nią interaktywna kolorowanka on-line jest jej ilustracją lub powiązaną z bajką łamigłówką.

ZooDlaDzieci.pl cały czas się rozwija. Systematycznie dodawane są nowe bajki, pokazy zdjęć i filmy.  W dziale „Dla Rodziców”, w zakładce „Nowości” można zapoznać się z nowymi materiałami dodanymi do serwisu. Przeczytacie tu Państwo o nowych bajkach, filmach i pokazach slajdów. Jest to też miejsce, w którym można zapoznać się z treścią edukacyjną przygotowaną dla dzieci.

W najbliższej przyszłości ZooDlaDzieci.pl wprowadzi także interaktywne gry związane ze zwierzętami. Dzięki temu, to czego dziecko nauczy się z portalu, będzie mogło utrwalić sobie w formie przyjaznej i bezpiecznej zabawy.

Źródło: ZooDlaDzieci.pl

 

Na ZooDlaDzieci.pl dziecko może poznać zwyczaje dzikich zwierząt przed bezpośrednim kontaktem z nimi. / Fot. cienmaven, www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię