Pasjonujesz się tworzeniem stron internetowych i jesteś w wieku 12-19 lat? Fundacja na rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach RECAL zaprasza do udziału w konkursie polegającym na opracowaniu własnych stron internetowych promujących recykling aluminiowych puszek po napojach.

Trzeba wpaść na ciekawy pomysł strony i poszukać trochę ciekawych informacji o recyklingu alu-puszek. Strony internetowe muszą się znaleźć na oficjalnej stronie placówki, do której uczęszcza uczeń lub uczniowie (grupa opracowująca strony internetowe to maksymalnie 10 osób + nauczyciel).

Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy na temat recyklingu i potrzeby jego stosowania wśród uczniów i ich rodziców oraz mobilizacja młodych ludzi do twórczego myślenia i współpracy w grupie nad projektem. Ważne jest to, aby poprzez pozytywny przekaz zachęcać do recyklingu i przedstawić swoje (placówki) osiągnięcia w tym zakresie. Ciekawa oprawa graficzne to na pewno dodatkowe punkty w ocenie. Dodatkowo punktowane będą ciekawostki na temat aluminium, aluminiowych puszek do napojów oraz ich recyklingu.

Przesłanie gotowych stron internetowych odbywa się za pośrednictwem e-maila oraz pocztą tradycyjną. Termin zgłaszania gotowych stron internetowych upływa  31 października 2011 roku o godzinie 16.00. Ocenie podlegają: zawartość merytoryczna, pomysłowość i innowacyjność, zawartość graficzna, przejrzystość treści, uwzględnienie ciekawostek na temat aluminium, aluminiowych puszek do napojów oraz ich recyklingu.

Nagrody są przewidziane dla pierwszych 5 miejsc. Będą to odtwarzacze mp4 (o pojemności 4 lub 2GB) oraz przenośne pamięci PenDrive (o pojemności 8GB, 4GB lub 2GB), koszulki, smycze na klucze, puszki-skarbonki oraz publikacje na CD od Portalu eduinfo.pl Wydawnictwa Verlag Dashofer, który jest Patronem Medialnym konkursu.

Osobą udzielającą wszelkich informacji oraz odpowiedzialną za organizację konkursu jest Artur Łobocki – członek zarządu Fundacji RECAL tel. 605 591 865, e-mail: [email protected]. Pełny tekst Regulaminu oraz formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie internetowej www.recal.pl.

Trzeba wpaść na ciekawy pomysł strony i poszukać trochę ciekawych informacji o recyklingu alu-puszek. / Fot. RECAL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię